Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

BTC ve ETH İçin Beklenen Seviyeler Neler?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, 45 bin dolarlık sınırı test etti ve altcoin’ler için de benzer oranlarda düşüşlerin yaşadığı görülüyor.

] }

Kripto para birimlerindeki genel düşüş eğilimi Çarşamba günkü yaşanan yükselme hamlesi sonrasında devam ediyor. Lider kripto para birimi olan Bitcoin, 45 bin dolarlık sınırı test etti ve altcoin’ler için de benzer oranlarda düşüşlerin yaşadığı görülüyor. Güne 47 bin dolar bandında başlayan BTC’nin yeniden kırmızı mumlara dönüş yaptığı ise öne çıkan gelişme olarak öne çıkıyor. Hafta başında düzeltme hareketi başlatan BTC, ardından 13 bin dolarlık düşüş yaşamıştı. Çarşamba günü ise görece toparlanma yaşayan piyasada yine bir düşüş trendi görülüyor.

Yorumculara göre BTC’nin bu düşüş trendinden çıkması için 42 bin dolarlık seviyeyi görmesi ve buradan da dönüş yapması gerekiyor. Şayet 42 bin dolar görülür ve söz konusu seviyeden yukarıya yönlü bir grafik başlarsa herhangi bir endişe duyulmayacak ve yeni bir ralli de mümkün hale gelebilecek. Fakat bu seviyeye gerilememesi halinde her zaman BTC için sert düşüşler mümkün olabilecek.

ETH Düşüş Hedefi Hangi Seviyede?

Piyasa değeri göz önüne alındığında en büyük altcoin olan ETH da BTC ile düşüş yaşadı ve fiyatı 1350 dolar bandına kadar gerilemişti. Yorumculara göre BTC’de 42 bin dolarlık seviye görülürse ETH da 1200 dolar bandına kadar geri çekilme yaşayabilecek. Güne 1500 dolarlık seviyeden başlayan ETH’nin 1200 dolara kadar düşüş yaşaması kötü bir senaryo gibi görünüyor olmasına karşılık bu türden bir çekilmenin mancınık etkisi yaratabileceği ön görülüyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu