Bitcoin (BTC) Haberleri

BTC ile Kimyasal Silah Almak İstedi, Ağır Ceza Aldı

ABD Missouri eyaletinde yaşayan bir kişi BTC’yi kötü amaçlı kullanarak kimyasal silah almak isteyince 12 yıl hapis cezası aldı.

] }

Pek çok kişi için lider kripto para birimi olan BTC, finansal özgürlüğe giden yol olarak görülmeye başlandı. Kurumsal yatırımcıların da BTC’ye yönelmesi sonrasında daha fazla güvenirlik elde eden birim, yine de kötü amaçlı kullanımlar için de gündeme gelebiliyor.

ABD Missouri eyaletinde yaşayan bir kişi BTC’yi kötü amaçlı kullanarak kimyasal silah almak isteyince 12 yıl hapis cezası aldı. Darkweb üzerinden BTC ile kimyasal silah almaya çalışan kişi, potansiyel satıcıyı bulduktan sonra ödeme işlemleri yapmak istedi. Bu silah ile 300’den fazla kişiyi tek seferde öldürmeyi amaçladığı belirtilen kişi ise FBI tarafından yakalandı. Federal yetkililerin yaptığı açıklama kapsamında aynı kişinin daha önce BTC ile silah almaya çalıştığı öğrenildi.

Silah Almak İstemesinin Cezası Ağır Oldu

BTC ile kimyasal silah almak isteyen kişiyi tutuklayan federal yetkililer, devam eden soruşturma kapsamında tutuklanan kişinin silahları aldıktan sonra kısa süre sonra bunları kullanmak niyetinde olduğunu belirttiler. Daha önceden BTC ile kimyasal malzemeler de satın alan kişinin elde ettiği malzeme ve silahları kullanarak infial yaratacak bir eylem içerisinde olduğu anlaşıldı.

Hazırlanacak silah kapsamında 300’den fazla kişiyi öldürebileceği ön görülen kişinin, bu niyeti yüzünden cezası ise ağır oldu. 12 yıl hapis cezasına çarptırılan kişi cezaevine gönderildi. BTC ile işlemler özellikle darkweb’de son zamanlarda yaygınlaşmış bir durumda ve hükümetler bu türden ödemeleri takip etmek için gerekli yasal düzenleme hazırlığı içindeler.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu