Bitcoin (BTC) Haberleri

BTC Fiyatında Düşüş Yaşanırken Yatırımcılar Altcoin’lere Yöneliyor

Lider kripto para birimi Bitcoin BTC’de bugün sabah saatlerinde yaşanan beklenmedik sert düşüş sonrasında kripto piyasaları bir kez daha kırmızı renge döndü.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin BTC’de bugün sabah saatlerinde yaşanan beklenmedik sert düşüş sonrasında kripto piyasaları bir kez daha kırmızı renge döndü. BTC düşüşü yatırımcıları telaşlandırmasına karşılık altcoin’lere ilgi sürüyor. Uzmanlara göre piyasalara şimdi düzeltme hakim oldu ve bu durumdan çıkmayı başaran yatırımcılar için ileride kayıplar telafi edilebilecek. Daha önceki düzeltmelerde yatırımcılar kripto sektöründen çıkarken, şimdi ise BTC yerine altcoin’lere yönlendirme yapıyorlar. Özellikle piyasada adını yeni duyuran altcoin’ler ile birlikte önemli oranlarda avantajların elde edilmesi de mümkün hale geliyor.

Altcoin’ler Neden Ters Yönde Hareket Ediyor?

Temel olarak altcoin’ler BTC’ye son derece sıkı bir şekilde bağlı bulunuyorlar. Bu durumda BTC fiyatı arttığında altcoin’lerin de fiyatı artıyor ve düştüğünde altcoin’lerin de fiyatı düşüyor.

Ancak geçen günlerde yaşanan bir durum bunun tersini gösterdi. BTC fiyatı düşerken ETH fiyatında yükselme yaşandı ve altcoin’lerin kendi ekosistemleri içerisinde ralliye de devam edebileceklerini gösterdi. Bu yüzden yatırımcılar BTC’de bir düşüş söz konusu olduğunda sistemden çıkmak yerine farklı altcoin’lere yönelme yapıyorlar ve bu sayede önemli kazançlardan yararlanabiliyorlar.

Altcoin’lerin bu şekilde ters hareket göstermesinde ise bireysel yatırımcıların ilgisi etkili oluyor. Özellikle LINH, BAND ve ETH son zamanlarda yatırımcıların en gözde kripto birimleri olarak öne çıkıyor. SOL’un performansı da yine bu dönemde dikkat çekiyor ve sadece yüzde 1,7 oranlık düşüş ile direncini koruyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu