Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

BTC Boğa Sezonunu Doğru Tahmin Eden Analist: BTC Bu Seviyelerde Olacak!

Btc boğa sezonu ne zaman başlıyor. Bitcoin yükselecek mi

Kripto para piyasası son 9 aylık sürede çalkantılı bir dönemden geçiyor. ABD borsalarındaki çöküş sebebi ile son haftada değer kayıplarını gören BTC’nin gelecekte nasıl bir noktada olabileceği ise merek konusu haline geldi. Kripto yatırımcılarının yakın takibindeki anonim analist Velvet konuya ilişkin paylaşımda bulundu. İşte detaylar…

Velvet: BTC Artabilir!

Son aylar içerisinde kripto para piyasasında riskler artmış olsa da 2019 ve 2021 seneleri arasında etkili fiyat artışları sahnedeydi. Bu yükseliş sezonu aralığında Bitcoin’in 3500 dolarlık alandan 69 bin dolara kadar hareket ettiği görüldü. Kurumsal yatırımcıları piyasaya kazandıran BTC’nin ilerleyen aylarda be durumda olacağı ise yatırımcılarca merak ediliyor.

BTC’nin 2019 ve 2021 yıllarında içinde bulunduğu boğa sezonunu doğru şekilde tahmin eden anonim analist Velvet, bir kez daha BTC’ye yönelik tahminlerini paylaştı. Velvet, Bitcon’in ilerleyen haftalarda etkili bir fiyat artışını tekrar gündeme taşıyabileceğini düşünüyor.

Velvet’ten Uzun, Kısa Vadeli BTC Fiyat Tahmini!

Kripto para yatırımcılarının yakın takibindeki analist Velvet, Twitter üzerinden BTC’nin uzun vadede 200 bin dolara ulaşabileceğini ifade etti. Anonim analistin Bitcoin için gündeme taşıdığı kısa vadeli fiyat tahmini ise 42.500 dolar oldu. Attığı Tweet’te önümüzdeki haftalarda ABD borsalarının toparlanmasını beklediğini işaret eden Velvet, borsalardaki toparlanmanın Bitcoin fiyatını ve kripto para piyasasını pozitif etkileyeceğini düşünüyor.

Velvet, Bitcoin için özellikle 300 haftalık hareketli ortalamaya dikkat çekiyor. BTC’nin dip noktaya çoktan ulaştığını grafik verilere göre takipçilerine sunan Velvet, yeni bir yükseliş trendi beklentisi içerisinde.

Uzmanların Kripto Piyasasına Yönelik Beklentileri

Uzmanlara göre 13.07.2022’de sabah saatleri elde edile piyasa verilerine bakıldığında doların güç kazandığı, kripto para piyasasında ise risklerin yükseldiği görüldü. BTC’nin 20 bin dolarlık psikolojik seviye altında işlem görmesi, yatırımcıları temkinli hale getirdi.

Uzmanlar, bugün ABD enflasyonun son verilere göre %9 seviyesine çıkabileceğini düşünüyorlar. Bu durum ise FED’in faiz artışına devam etmesine neden olabilir. Analistler enflasyon artış ve faiz artış beklentilerinin kısa bir süre daha kripto para piyasasında satış baskısına ve düşüş trendine sebep olabileceğini aktardılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam