Kripto Para Haberleri

Boğa Sezonu Sonlandı mı Devam mı Edecek?

Pek çok BTC yatırımcısı için son iki haftalık süreçte zarara satış söz konusu olsa da ünlü uzman Lark Davis’e göre BTC yatırımcılarının çoğunluğu hala kâr yapıyor ve dipten satın alımlarını da sürdürüyor.

Davis’in son olarak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalara bakıldığında uzun vadeli BTC yatırımcılarının düşüşlerden etkilenmediği, yakın zamanda piyasaya girmiş olan yatırımcıların zarar ettiği görülüyor. Davis konu kapsamında şu ifadeleri kullandı: “Uzun vadeli BTC sahiplerine bakıldığında arzın yüzde 69’unu kontrol ettikleri görülüyor. Bu durumda da tamamı kâr sağlamış oluyor. Kısa vadeli yatırımcılar ise şimdilik büyük ölçüde zarara uğramış görünüyor. Bu da BTC’lerin hala zararına satılacağını ifade ediyor,” dedi.

Boğa Sezonu Ne Durumda?

Uzmanların açıklamalarına göre BTC yatırımcıları 2021 boğa sezonunun bitişinden çekindikleri için karlarını ellerinde tutmak için çabalıyor. Bu yüzden uzmanların değerli ve önemli bir eşik olarak gördükleri 37,500 dolar bandında da satışların sayısı artıyor. Ayrıca on chain verilerine bakıldığında ise pek çok uzun vadeli yatırımcının da yeniden ralli başlayacağı için birikimlerine devam ettiği anlaşılıyor. Bu noktada ise 155 günden daha fazla elinde BTC tutan yatırımcının sayısının çok olduğunu da belirtmek gerekiyor. Diğer yandan ise uzun vadeli yatırımcıların piyasada panik havasının ve satış baskısının bitmesi sonrasında yeni bir ralli bekledikleri görülüyor. Bu yüzden yazın olmazsa bile sonbaharda önemli yükselişlerin olacağı bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam