] }
Altcoin

Blockchain Tabanlı Formula 1 Oyunu Geliyor

Formula 1’de yeni sezonun başlamasıyla birlikte bu spora gönül vermiş insanlar, verilen 4 ay aradan sonra yeniden heyecanla bu yarışları takip etmeye başladılar. Bir Blockchain girişimi olan Animoca Brands ise yaptığı açıklamada Formula 1 yönetimi ile anlaşmaya vardıklarını ve Blockchain tabanlı Formula 1 oyunu kodladıklarını açıkladı.

Animoca Brands ve Formula 1 arasında imzalanan anlaşmaya göre Animoca Brands, Blockchain tabanlı Formula 1 oyunu olan F1 Delta Time’ı piyasaya sürecek. Oyun içinde tokenler de yer alacak ve çeşitli görevler oyunculara tamamlamaları için verilecek. Animoca Brands’den yapılan açıklamaya göre oyunun halen kodlanmaya devam ettiği ve bir aksilik olmazsa 10 Mayıs tarihinde tamamen bitirileceği açıklandı.

Blockchain Tabanlı Formula 1 Oyunu Geliyor
Blockchain Tabanlı Formula 1 Oyunu Geliyor

Blockchain Teknolojisini Dünya Tanıyacak

Yapılan basın açıklamasında Formula 1’in global anlamda oldukça fazla izleyiciye sahip olan bir spor dalı olduğuna vurgu yapıldı. Çıkacak oyunla birlikte insanlar Bitcoin teknolojisini de tanımış olacaklar. Formula 1 şu anda 180 farklı ülkeden takipçiye sahip olan bir spor dalı. Her yıl ortalama 1,6 milyar kişi bu sporu televizyon karşısında takip ediyor. Bu sporun yine dünya genelinde 500 milyonu aşkın taraftar kitlesine sahip olduğu düşünülmekte.

Çok değil, bundan 10 yıl öncesinde kadar ülkemizde de düzenlenen yarışlar, ilk defa 1925’lerde yapılmaya başlandı. Zaman için teknolojinin gelişmesiyle bu spor bir anda hız tutkunu insanların dikkatini çekmeye başladı. Diğer taraftan Formula 1, otomobil endüstrisine de önemli katkılar sağlayan bir spor dalı. Formula 1’de yarışan ünlü araba markaları, yeni geliştirdikleri teknolojileri bu yarışlarda test etme imkânı buluyorlar. Günümüzde kullanılan direksiyondan vites ya da yol tutuş sistemleri ilk defa Formula 1 araçları üzerinde denenip, binek araçlara adapte edilen sistemler.

Bitcoin’in 4100 dolar seviyesine gelmesi hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu