Bitcoin (BTC) Haberleri

BlackRock Bitcoin’i Seviyor Deyince Ortalık Karıştı!

Sektör içerisinde büyük bir şok etkisi yaratan bu gelişmeyi analist Willy Woo yorumladı.

] }

Varlık yönetim şirketlerinden biri olan BlackRock, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bildiri teslim etti. Teslim edilen bildiride sahip olunan fonlar ile Bitcoin alınabileceğine değinildi. Sektör içerisinde büyük bir şok etkisi yaratan bu gelişmeyi analist Willy Woo yorumladı. Woo, Bitcoin için yeni balinaların ortaya çıkacağını söyledi.

İlgili Makaleler

BlackRock Bitcoin’i Seviyor

7.8 trilyon dolarlık varlığı yöneten şirket, 20 Ocak 2021 tarihinde SEC’e bildiri verdi. BlackRock fonların altın, petrol, bitcoin gibi türev ürünlerde kullanılabileceğini söyledi. Willy Woo, “BlackRock bitcoin’i seviyor” deyince ortalık karıştı. BlackRock şirketi küresel GSYİH’nin yüzde 8’ini yönettiğini de açıkladı. Woo, bu açıklama karşısında şirketin bitcoin açısından küresel GSYİH’nin yüzde 0.6’sına denk geldiğini belirtti. Kripto para analisti, “Böylesine büyük bir şirket bitcoin alacağını açıklarsa işte bu olur” dedi.

Yeni Balinalar Gün Yüzüne Çıkıyor

Şirket tarafından yapılan haberden sonra, BTC ile ilgili olarak yeni balinaların ortaya çıkabileceğini belirtti. Woo, gün yüzüne çıkacak olan balinaların 32 milyon dolar değerinde (yaklaşık olarak 1000 BTC) olduğunu söyledi. Woo, “daha fazla balinanın geldiğini görebiliyorum” yorumunu da ekledi.

Vadeli İşlem Yapılıyor

Kripto para analisti, yatırımcıların Bitcoin almadığını, bunun yerine vadeli işlem yaptığını da dile getirdi. Analist, on-chain (zincir üstü) verilere kadar takip edildiğini vurguladı. Yatırımcıların son 30 gün içerisinde 270 bin BTC’yi de geri çektiğini hatırlattı. Woo, “satış görmeyen bitcoin’ler güçlü yatırımcılara akıyor” dedi.

Damla

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Damla, 2014 yılından bu yana yazarlık, editörlük, content ve digital marketing ile uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu