BitMEX Nedir? BitMEX’te Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır?

Son güncelleme: 24 Kasım 2019 09:38 pm

BitMEX şu anda dünya üzerinde en çok işlem hacmine sahip olan borsa olma özelliğini taşıyor. İnsanların bu borsaya ilgi göstermelerinin sebebi ise kaldıraçlı işlem olarak adlandırılan işlemlerin yapılmasına olanak sağlaması. Her ne kadar şu anda pek çok borsada kaldıraçlı işlem yapılsa da insanların tercihi doğal olarak hacmi en fazla olan borsa oluyor.

Kaldıraçlı İşlem Nedir?

Kaldıraçlı işlemler kripto paranızın bir bölümünü riske ederek paranızı arttırmak için yaptığınız bir işlemdir. Bu işlem sırasında kripto paranın yönünü ve nereye kadar yükseleceğini ya da düşeceğini tahmin etmeye çalışırsınız. Bunu yaparken 1x ile 100x arasında bir kaldıraç kullanabilirsiniz. Bu kaldıraç sayesinde kazanacağınız paranın artmasını sağlarken diğer taraftan da risk almış olursunuz. Tahmin ettiğiniz yönün zıttında bir hareket olur ve kripto paranın değeri tahmin ettiğiniz değerin zıttında bir seviyeye kadar düşer ya da yükselirse paranızı kaybedersiniz. Kaldıraç değeri arttıkça kaybetme yüzdeniz de artar. Kaldıraçlı işlemler yıllardan beri forex alanında yapılmakta. Kripto para alanında insanlara cazip gelmesinin bir diğer sebebi ise özellikle Bitcoin fiyatının değişken olması. Bu da insanların kısa zaman kaldıraçlı işlem yaparak büyük paralar kazanmasına sebep oluyor.

Bitmex Kullanıcıları Paralarını Çekmeye Başladı!

BitMEX Nedir? BitMEX’te Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır?

BitMEX üzerinde kaldıralı işlemler oldukça risklidir. Kripto para analizlerinin sadece %15’lik kısmı kaldıraçlı işlemlerde işe yaramakta. Özellikle dakikalık işlem yapanlar için işin önemli bir kısmını şans faktörü oluşturuyor. Her zaman için sahip olduğunuz paranın tamamını kaybetme ihtimaliniz olduğundan dolayı bu işe girmeden önce iyice düşünmek ve emin adımlarla ilerlemek gerekiyor. Kaldıraçlı işlemler konusunda tavsiye veren kişilere de itibar etmemek gerekiyor. Çünkü bu işlemin çoğunluğu şansa dayalı. Kaybetseniz dahi kendi şansınızı deneyerek kaybetmiş olmak başkasının vereceği fikirlerle kaybetmekten çok daha iyidir.

İLGİLİ HABER:  Kripto Para Analiz Yöntemleri Ve Fibonacci Nedir ?

Yorum Yok

Cevap bırakın