] }
Coin Haberleri

BitMEX Email Krizi Büyüyor Çok Sayıda kişi Etkilendi

Kasım ayının ilk günü, popüler kripto para borsalarından Bitmex ‘in kullanıcılarına gönderdiği hatalı maillerin sonucu olarak, pek çok mail hesabı açığa çıktı. Sadece birkaç saat sonra bu hata şirket tarafından onaylandı. BitMEX’in genel müdür yardımcısı Vekili Vivien Khoo, BitMEX’in yanlışlıkla yanlışlıkla “to” alanına diğer kullanıcıların da görebilecekleri şekilde mail adreslerini yazarak gönderdiklerini söyledi:

Bunun kullanıcılarımız için yarattığı endişe için çok üzgünüz. Soruna, e-posta göndermek için kullanılan yazılımdaki bir hata neden oldu. Konunun farkına varır varmaz, derhal başka e-postaların gönderilmesini önledik ve o zamandan beri bunun tekrar etmemesi için konuyu önemle ele alıyoruz.”

BitMEX’teki Bitcoin Para Çekme İşlemleri Etkilenmedi

Bu kadar büyük bir güvenlik açığının ardından, BitMEX ‘in müşterilerinden bir tür ters tepki vermelerini beklemek oldukça mantıklıdır. Bununla birlikte, çevrimiçi olarak bulunan verilere göre, ticaret platformunun 1 Kasım’daki toplam BTC para çekme hacmi etkilenmemiş görünüyor.

Bu büyüklükte bir güvenlik sorunu meydana geldiğinde, söz konusu firmanın müşterilerinin güveninin sarsılmamasını sağlamak için derhal düzeltici önlemler alması son derece önemlidir.

Bu bağlamda, BitMEX pazartesi günü bir blog yazısı yayınladı. İç süreçlerinin geçtiğimiz hafta gerçekten başarısız olmasına rağmen, şirketin, yeni tasarlanan şirket içi hata tespit sistemi sayesinde durumun düzeldiğini kabul etti.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.