Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin’in Yükselişinde Yine Elon Musk Etkili Oldu

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk’ın her hareketi kripto para piyasalarını yakından etkiliyor

] }

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk’ın her hareketi kripto para piyasalarını yakından etkiliyor. Özellikle son zamanlarda çeşitli kripto paylaşımları ile birlikte fiyatların artmasına neden olan Musk yeni yaptığı hamle ile bu sefer Bitcoin fiyatının yükselmesine neden oldu. Sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Musk, bu sefer profil fotoğrafını değiştirdi ve Bitcoin’i içeren bir görsel paylaşarak fiyatların artmasına neden oldu.

Musk’ın profil resmini Bitcoin yapması sonrasında BTC önemli bir yükseliş elde etti ve hızlıca 55 bin dolar bandını aşmayı başardı. Kalbinizde bir alev başlatmak istiyorum ifadesi ile yapılan değişim BTC fiyatlarına olumlu yansıdı.

İlgili Makaleler

Dakikalar İçinde 1500 Dolarlık Artış

Musk’ın profil fotoğrafını değiştirmesi ile birlikte BTC 54.500 dolardan çok hızlı bir şekilde 56 bin dolar bandına yükselmiş oldu. Bu durumda aynı zamanda yine dakikalar içinde BTC’nin piyasa değeri de 1 trilyon dolar bandının üzerine çıkmış oldu.

Musk’ın hesabı üzerinden Bitcoin’e yaptığı desteğin ikincisi olan bu profil fotoğrafı değişimi fiyatların artmasında etkili olduğu gibi başka isimlerin de profil fotoğraflarını BTC logosu haline getirmelerine neden oldu. Ünlü isim daha önce de biyografisine Bitcoin yazısını yazmış ve bu durumda da fiyatların önemli ölçüde artmasına neden olmuştu. Ancak bu hareketi ile birlikte Musk’ın bir süredir savunduğu Dogecoin’den vazgeçip geçmediği de merak edilmeye başlandı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu