Bitcoin (BTC) HaberleriAltcoin Haberleri

Bitcoin’in Tarihi Zirvesinden Bitcoin Cash’da Aslan Payını Aldı!

Bitcoin Cash Kendini Toplamayı Başardı!

] }

Bitcoin fiyatı yaklaşık 4-5 gün içerisinde önemli bir düşüş yaşamadan 24.000 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösterebilmeyi başardı. Bitcoin’in yükselişi birçok altcoine yararken, bu yükselişten aslan payını alan Bitcoin Cash oldu. Bitcoin Cash son 10 yılın en yüksek seviyelerinden biri olan 375 dolar seviyelerini gördü.

Bitcoin Cash Kendini Toplamayı Başardı!

Bitcoin şu sıralar 23.600 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Yüksek volatilitenin sona erdiği görülebilen Bitcoin fiyatı, diğer birçok altcoinin yükselişe geçmesine sebebiyet verdi. Bitcoin Cash standart dönemde durağan bir seyir izliyordu. Bitcoin’in bu önemli yükselişi onunda Şubat ayından sonra ilk kez %15 oranında artmasını sağladı. Şubat ayından günümüze ciddi bir yükseliş trendi göstermeyen Cash, %15’lik yükselişi ile kripto para birimleri arasında ilk 10’a girmeyi başardı.

Şu sıralar Bitcoin’in düşüşünden etkilenen Cash, 350 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Yatırımcılar bu yükselme ile birlikte gözünü Bitcoin Cash’e dikti. Bitcoin’in yükselmesi halinde Bitcoin Cash’ında yükselişini sürmesi bekleniyor. Bitcoin yükseliş grafiğini sürdürecek olursa karşısında 24.200, 24.500 ve 25.000 direnç seviyeleri bulunuyor. Düşüş yaşaması halinde ise Bitcoin’in destek noktaları 23.000, 22.250, 21.400 seviyeleri şeklinde yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu