Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin’in Artış Göstermesi İçin Bu Direnci Geçmesi Gerekiyor

Lider kripto para birimi Bitcoin son günlerde dalgalı bir seyir izliyor ve yatırımcılar için de ulaşabileceği seviye merak ediliyor.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin son günlerde dalgalı bir seyir izliyor ve yatırımcılar için de ulaşabileceği seviye merak ediliyor. Bitcoin için 50 bin dolar bandı önündeki ilk hedef olarak karşısına çıkmasına rağmen güne 46 – 47 bin dolar bandından başladı ve 50 bin dolar bandına ulaşması için hangi seviyeyi kurması gerektiği yatırımcılar için önem taşıyor. Verilere göre BTC, geçen gün 52 bin dolar bandını test etmiş ve yüzde 8,6 oranında artış yaşamıştı. Ancak burada tutunma yaşayamadı ve geri çekilme yaşadı. Yüzde 23,6 Fib düzelme seviyesinde kapatma yaşaması halinde BTC’nin 50 bin dolar bandına ulaşabileceği yorumcular tarafından ifade ediliyor.

Artan Getiri Pazarı Baskılıyor

Verilere bakıldığında BTC balinalarının sürekli olarak 50 bin doların altında kalan en düşük fiyatlardan alım yaptıkları görülüyor. Özellikle kurumsal yatırımcıların 45 bin dolardan alım yapmaları bu seviyenin destekleyici özellik kazanmasını sağlıyor. BTC’nin 50 bin dolar bandına doğru başarısız hamleler yapmasında ise artan geliri bulunuyor. Özellikle piyasa hareketlerinin para bazlı satışlar olduğunu ifade eden analistler bu bakımdan küresel piyasalarda dalgalanmalara neden oluyor ve sadece kripto birimleri değil, nakit para değerleri de günlük olarak önemli değişimler gösteriyor. Bitcoin’in ana hedefi şimdilik 50 bin dolar bandı olarak görülüyor ve bu durumu aşması halinde analistlere göre bu durumda hızlı bir fiyat rallisinin başlayabileceği belirtiliyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu