Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin’in Alım-Satım Oranı Düşüyor, İşte Analistlerin BTC Yorumu

Bitcoin düşmeye başladı, Bitcoin düşmeye devam edecek mi?, Bitcoin'de son durum nedir?

] }

Bitcoin şu sıralar yatırımcısını hayal kırıklığına uğratıyor. Lider birim şu anda 33 bin 495 dolar bandında işlem görüyor. Son bir haftadır ise BTC’nin alım-satım oranı ciddi derecede düşüş yaşadı. Analistler bu durum hakkında birtakım çıkarımlarda bulundu.

Bitcoin’in takas oranı en son bu denli düştüğünde, Aralık-Ocak aylarındaki boğa trendine girdiği dönemlerdi. Analistlere göre şu anki durum aslında Bitcoin’in fiyatını artırabilecek bir durum olarak görülüyor. BTC’nin alım satım açık faiz oranı altı ay içerisinde en düşük seviyede seyrediyor. Ancak bu durum, düşüş eğiliminin de azaldığını işaret etmekte.

Bitcoin Neden Düşüyor, Bitcoin Tekrar Yükselebilir mi?

Opsiyon analiz platformlarından Skew’e göre, açık pozisyonların sayısını ya da alım opsiyonlarındaki açık pozisyona göre, birimin satım opsiyonlarıdaki açık pozisyonu ölçen oran Çarşamba günü 0,60 değerine geriledi. Bu senaryo en son Ocak 2021 tarihinde görülmüştü. Durum hakkında Deribit’in ticari yetkilisi Luuk Strijers yorumda bulundu. Strijers; düşen oranın olumlu bir sinyal olarak yorumlanabileceğini söyledi.

Alım-satım oranındaki azalmalar BTC’nin fiyatını yukarı yönlü çıkarmasa dahi, en azından düşüşleri de bir miktar engelleyebilecektir, denildi. Alım satım oranında zirve en son Nisan 2021 tarihinde 0.94 oranında gerçekleşmişti. Bu tarihten itibaren de düşüşler meydana geldi. Analistlere göre bu durum olumlu olsa da, yatırımcılarsa endişeyle Bitcoin’in durumunu seyretmekte.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu