Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin’e Yatırım Yapanlar Rekor Sayılara Ulaştı

Lider kripto para birimi olan Bitcoin son zamanların en yüksek seviyelerine ulaşırken Bitcoin’e olan ilgi de her geçen gün artış gösteriyor

] }

Lider kripto para birimi olan Bitcoin son zamanların en yüksek seviyelerine ulaşırken Bitcoin’e olan ilgi de her geçen gün artış gösteriyor. Özellikle piyasa hacmi bakımından 1 trilyon dolarlık rekor seviyesini aşması sonucunda yatırımcı sayısında da önemli bir ivmelenme meydana geldi. Bitcoin 2017 yılındaki devasa yükseliş sonrasında 3 yıllık bir geri çekilme sürecine girmişti. Bu dönemlerde BTC’ye yatırım yapanlar ciddi kayıplar veriyordu ancak 2021 yılı Bitcoin için önemli bir yıl olarak başladı.

2020 yılının sonlarında başlayan ve günümüzde de devam eden Bitcoin’in yükselişi yeni kullanıcıların kripto para birimini tercih etmesine neden oluyor. Önemli oranlarda yaşanan fiyat hareketleri ile birlikte büyük bir ivme kaydeden Bitcoin’den pay almak isteyen yatırımcıların sayısı da rekor seviyelere ulaştı.

Kullanıcı Sayısı Rekor Kırıyor

Bitcoin’in son dönemlerdeki önemli yükselişi sonrasında kripto para birimine yatırım yapanların sayısında önemli artışlar gözlemleniyor. 20 Şubat verilerine bakıldığında cüzdanlarında en az 0,1 BTC olan kullanıcısı sayısı 3,195,200’e ulaştı ve bu sayede tüm zamanların en yüksek seviyesine de ulaşıldı.

Bu durum ise Bitcoin’in yakalamış olduğu çıkış ivmesinin bir yansıması olarak görülüyor. Bu duruma sebep olan bir diğer etmen ise kurumsal yatırımcıların boğa koşusunda Bitcoin’e yapmış oldukları ve devasa sayılacak miktarlardaki yatırımlardan kaynaklanıyor. Özellikle kurumsal yatırımlar sonrasında pek çok kişinin Bitcoin’e yöneldiği ve kripto para aldığı gözlemleniyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu