Kripto Para HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin’e Düşüşe Rağmen Güven Azalmadı, Asıl Hedef Açıklandı

Bitcoin, yüzde 20’yi aşan düzeltme ile yatırımcıları önce telaşlandırmış olsa da kripto para birimine olan güvenin azalmadığı görülüyor.

] }

23 Şubat’ta önemli bir düzeltme yaşayan lider kripto para birimi olan Bitcoin, yüzde 20’yi aşan düzeltme ile yatırımcıları önce telaşlandırmış olsa da kripto para birimine olan güvenin azalmadığı görülüyor. Özellikle kurumsal yatırımcılara odaklanan ve piyasa araştırması yapan Fundstrat’ın kurucu ortağı olan Tom Lee tarafından yapılan açıklamada Bitcoin’in 100 bin doları hedeflediği belirtildi.

Lee tarafından yapılan açıklamalarda Bitcoin’in yüzde 40 – 50 oranında düzeltme yaşadığı ve bu durumun kendi yapısının bir parçası olduğu ifade edildi. Ayrıca Lee’ye göre Bitcoin’in hedefinin 100 bin dolar olduğunu da vurgulayarak artan kurumsal yatırımların bu duruma neden olacağından bahsetti.

Hedef 100 Bin Dolar Seviyesi

Tom Lee’nin Bitcoin hakkındaki yorumları daha önceki tahminlerinde doğru oranları yakaladığını gösteriyor. Şubat 2020 tarihinde tahminde bulunan Lee, Bitcoin’in 40 bin dolar bandını göreceğini ifade etmişti. Bu tahmin Bitcoin için gerçeklemişti. 40 bin dolar bandını Şubat 2021 tarihinde hızlıca aşan ve 58 bin dolara kadar gelen BTC bu noktadan sonra düzeltme yaşamaya başladı ve 45 bin dolar bandına düştü.

Sadece Tom Lee değil, hisse senedi akış fiyat modelinin yaratıcısı olan ünlü analist PlanB de BTC fiyatlarında Mayıs ayına kadar artış bekliyor. PlanB’ye göre ise yıl sonuna kadar Bitcoin 100 bin dolar bandını aşmış olabilecek. Hatta önemli bir ivme yakalarsa 200 bin dolar bandını da görebilecek.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu