Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin’e Bağlı 3 Altcoin Senaryosu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) düşüş eğiliminde giriş yaptığı Cumartesi gününde, gün içinde yükselmeyi başararak rekorunu 59 bin doların üzerine çıkardı.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) düşüş eğiliminde giriş yaptığı Cumartesi gününde, gün içinde yükselmeyi başararak rekorunu 59 bin doların üzerine çıkardı. Lider Bitcoin’in hedefine yeniden güçlü şekilde 60 bin dolar seviyesini alması ve tüm zamanların rekorunu güncellemesi, altcoinler üzerinde nasıl bir etki yaratacak merak ediliyor.

Zira daha önce Bitcoin’deki rekor hareketlilikleri sonrasında altcoinler de yukarı yönlü bir hareketliliğe başlamıştı ancak son dönemlerdeki yükselişlerde, genel tabloda altcoinlerin durgun bir evre geçirdiği görüldü.

Ancak yine de Bitcoin’in güçlü hedefi olan 60 bin dolar seviyesini geçmesi durumunda, altcoinlerin de yukarı yönlü bir hareketlilik başlatacağı düşünülüyor. Yazım sırasında Bitcoin 59 bin 700 dolar seviyesinde işlem görüyor ve güçlü hedefine sadece 300 dolarlık bir adım kaldı.

Altcoinlerin Olası Hareketlilikleri

Analistler, hafta arasında Bitcoin’in rekor kırması ile birlikte olası üç senaryoyu değerlendirdi. Bu rekorlar sonrası Bitcoin konsolide olursa analistlere göre başlayan rallideki sermaye altcoinlere geçmeye başlar ve altcoinler ciddi miktarlarda değer artışı yaşayabilir.

Bitcoin düşüşe geçerse, analistlere göre bu kez altcoinler, daha önceki düşüşlerde verdiği değer kaybı tepkisinden daha büyük tepkiler verebilir ve daha ciddi düşüşler yaşayabilir. Ancak analistlere göre, kripto para piyasaları adına en iyi senaryo, Bitcoin’in rekor sonrası yükselişine devam etmesi olarak görülüyor. Zira analistler, Bitcoin’in yükselişine devam etmesi halinde altcoinlerin de daha sert değerler kazanacağını ifade ediyor

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu