Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin’den Yeni Bir Tarihi Zirve Daha!

Bitcoin 2020 Yılı İtibariyle %225 Artış Gösterdi…

Bitcoin fiyatı yükselişinde yaşanan ardı arkası kesilmeyen zirvelere, bir yenisi daha eklendi. Öğleden sonra 24.000 seviyesini de aşan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Yaklaşık 72 saattir önemli bir yükseliş trendi içerisinde olduğu bilinen Bitcoin bu üç gün içerisinde ortalama %6 oranında önemli bir yükseliş yaşamayı başardı.

Bitcoin 2020 Yılı İtibariyle %225 Artış Gösterdi…

Bitcoin 2020 yılında sık dalgalanmalar yaşasa da özellikle yılın son çeyreğinde önemli bir yükseliş evresi yaşayarak 24.122 dolara kadar artış gösterebildi. 2020 yılı itibariyle bakıldığında ise popüler altcoin toplamda %225 gibi bir artış yaşadı. Özellikle sosyal medya Bitcoin’in bu tarihi zirvesi hakkında adeta çalkalanıyor. Pek çok verinin ve grafiğin paylaşıldığı sosyal medyada Bitcoin’in son 3 yılın en büyük rakamlarına geldiği de açıkça görülebiliyor.

Yatırımcı bundan sonraki adımın ne olacağı konusunda oldukça meraklı. Başarılı bir yatırım şirketi olan Jefferies firması şu süreçte yalnızca Bitcoin’e odaklanacaklarını açık açık bildirdi. Elinde var olan altın pozisyonu %50’den %45’e düşürmek istediklerini ifade eden Jefferies küresel sermaye stratejisi başkanı Christopher Wood, %5 oranında Bitcoin tutacaklarını belirtti. Bu durum aslında Bitcoin’in ilerleyen dönemlerde de ne kadar yükseleceğinin sinyallerini verebiliyor. Bitcoin’in yükselişini sürdürüp sürdürmeyeceği ise haftanın son gününde netlik kazanacak gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam