Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin’de son durum nedir?, 1 Haziran Bitcoin Analizleri ve Yorumları

Kripto para piyasası som günlerde ciddi düşüşler yaşadı. Bitcoin haftaya yükselişle başladı. 1 Haziran bitcoin yorumları ve güncel fiyatı

] }

Lider kripto para birimi olan BTC 35 bin dolar bandında yeni haftaya başladı. Bu seviye birimin düşüş yaşamaması için çok önemli olduğundan birim 35 bin doların üzerinde kalmak için çaba gösteriyor. Dün akşam saatlerinde 34 bin dolar bandını gören birim yeni haftaya ise toparlanma göstererek başladı ve tekrar 35 bin dolar bandına geldi.

Yatırımcılar ise BTC fiyatının dip noktayı görüp görmediğini merak ederek fiyatların hangi seviyeye geleceğini öğrenmek istiyor. Bazı uzmanlara göre ise fiyatlar hala oynaklık gösteriyor ve yakın zamanda tekrar düşüşler yaşanabilir.

BTC Fiyatlarını Etkileyecek Veriler Neler?

Kripto para piyasasında trend dönüşü sinyali için ABD’den gelen CPI enflasyon verileri ve BTC USD paritesi önem taşıyor. Uzmanlar şimdilik BTC için dikkat edilecek 2 gelişme olduğuna dikkat çekiyor. BTC’de trendin tersine döndüğüne işaret eden uzmanlar bu durumun korkudan kaynaklandığını ve çoğu yatırımcının 60 bin dolar bandından 30 bin dolar bandına gerileme sırasında BTC’lerini elden çıkardığını ifade etti.

Bu durum özellikle birim fiyatı üzerinde olumsuz etkilere yol açtı ve BTC’nin toparlanması için uzmanlara göre yatırımcıların güveninin tekrar sağlanabilmesi önem taşıyor. Bir diğer önemli işaret de arz ve kar oranı olarak öne çıkıyor. Verilere göre arz ve kar grafiğinde sert düşüş yaşandığında önemli bir ralli görünüyor. Piyasalarda şimdilik ise BTC’ye yönelik önemli bir talep bulunmuyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu