Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin’de Bugün Takip Edilecek Seviyeler

Bitcoin için bugün belirli seviyelere dikkat etmek gerekiyor. Cuma gününe Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında 38 bin dolarlık dirençten aşağı yönlü bir düzeltme başlatarak girdi.

] }

Bitcoin için bugün belirli seviyelere dikkat etmek gerekiyor. Cuma gününe Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında 38 bin dolarlık dirençten aşağı yönlü bir düzeltme başlatarak girdi. Bitcoin 36 bin dolarlık desteğe sahip ve yakın vadede tekrar yükselişe geçebilir. Buna göre Bitcoin yükselişini uzattığı için 38 bin dolarlık direnci temizlemiş oldu.

Halihazırda bitcoin fiyatı 36,375 doların ve 100 saatlik basit harekete sahip ortalamanın üzerinde işleme sahip. BTC – USD kurunun saatlik grafiğine bakıldığında ise 37,350 dolar ve 36 bin dolara yakın destekte oluşmuş sözleşme üçgeni göze çarpıyor. Paritenin bu kapsamda yeni bir artış yaşaması için üçgen direncinin 37,500 dolardan kırması da olanaklı hale geliyor.

Bitcoin İçin Kritik Aşama

38,500 dolar seviyesinin üzerinde işlem yapıldıktan sonra Bitcoin fiyatı da aşağıya olacak şekilde düzeltmeye başladı. 38 bin dolar seviyesinin üzerinde kalamayan Bitcoin, 37,500 dolar seviyesini de kırdı. Fakat boğalar 36 bin dolar seviyesinin üzerinde aktifler. 36,220 dolar civarında bu durumda düşük bir seviye oluşarak fiyat şimdilik bu civarda konsolide yaşıyor.

Bitcoin 37,500 dolarlık direnci ve üçgen üst trend çizgisini aşamazsa aşağıya doğru hareket etmeye başlayabilir. İlk temel destek de 36,350 dolarlık üçgen alt trend çizgisine yakın duruyor. Daha sonraki temel destek fiyatın 100 saatlik SMA’yı test etmiş olacağı 36 bin dolar seviyesine yakın. Eğer daha fazla kayıp sürerse bu durumda da fiyat yakın zamanda 35 bin dolarlık desteğe yönlenmiş olabilir.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu