Kripto Para HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Zirveyi Denedi, Yeni Rekor Geldi

Son 24 saatlik süreye bakıldığında 50 bin ile 52 bin 293 dolar arasında dalgalanma yaşayan BTC yüzde 1,78 düşüş yaşayarak 52,084 dolar bandına gerileme yaşarken haftalık kazanca bakıldığında ise yüzde 9,67 oranında artış gösterdi.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 51 bin dolar bandını aşması sonrasında yeni rekor da gecikmedi. Yeni ulaştığı 52,533 dolar ile tarihi rekor kıran BTC gelen kâr satışları ile geriye çekilme yaşadı ve 51 bin doların üzerinde tutunmayı başardı. İkinci sırada olan ve bir süredir 2 bin dolar bandını aşmaya çalışan ETH ise hedefine bir adım daha yaklaştı ve 2 bin doların üzerinde işlem görüyor. Son 24 saatlik süreye bakıldığında 50 bin ile 52 bin 893 dolar arasında dalgalanma yaşayan BTC yüzde 1,78 düşüş yaşayarak 52,084 dolar bandına gerileme yaşarken haftalık kazanca bakıldığında ise yüzde 9,67 oranında artış gösterdi.

BTC’nin toplam piyasa hacmine bakıldığında ise 14 milyar dolarlık bir düşüş yaşadığı ve 966 milyar dolardan 952 milyar dolara gerileme yaşadığı görülüyor.

BTC 51 Bin Dolar Bandında Kaldı

Her ne kadar yeni rekor seviyesini görmüş olsa da BTC hemen ardından düzeltme yaşayarak 51 bin dolar bandına geriledi. Fakat birim bu bantta kalarak daha fazla düşüş yaşamayı da engelledi. Özellikle artan kurumsal talebin etkisiyle 7 Ocak tarihinde ilk kez 1 trilyon dolar sınırı aşmış olan toplam piyasa hacmi de 1,5 trilyon dolar sınırı geçtiğimiz günlerde aşmıştı. Toplam piyasa hacmi son 24 saatte yaklaşık olarak 1 milyar dolar düşüş ile 1 trilyon 574 milyar dolara geriledi ama BTC’nin yükselişi çoğu yorumcuya kadar artan talepler yüzünden devam edecek.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu