Bitcoin Yükselişe geçti : Son zamanların en üst seviyesinde !

Bitcoin, kripto para ile temaslı yeni opsiyon işlemlerinin açılmasının bekleyişleri güçlendirmesi neticesi Kasım ayından bu yana en yüksek düzeyine ulaştı.

Dünyanın en devasa kripto parası olan Bitcoin Salı günü sabah saatlerinde, CME Group Inc. ‘nin Bitcoin vadelilerinde 54 opsiyonun işlemlerini başlatmasından sonra  yüzde 6.5 artarak  8,774 dolara kadar çıkmış bulunmaktadır.

Kripto paralardan meydana gelen tek sepeti seyreden Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi, rakip kripto paralar Etherem, XRP ve Litecoin altcoinleri de  yükselişler göstererek  yüzde 5 kadar artış sağladı.

Singapur’da kripto Borsası olan Luno’nın iş geliştirme müdürü olan Vijay Ayyar, “Fiyatlar genel bağlamda yukarıya istikamette eğilim işaret ediyor ve CME’de yeni bir işlemler için büyük ihtimalle bunu destekledi,” diye konuştu ve Yatırımcıların fazlası bunun yeni tek yukarıya trend olma ihtimalini düşünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Ayyar, “Son yükseliş ralli, Ağustos ayına kadar dayanan uzun aşağı hareketin sonrasında tek kırılma gibi görünüyor. Kazançlar, Bitcoin, ilk defa öncekine göre henüz yukarıda meydana gelen zirveyi işaret eden 9,500 dolar düzeyini kıramazsa, piyasaya volatil olarak kalmayı sürdürecek” şeklinde görüşünü bildirdi.

Bitcoin senenin ilk iki haftasında tahminen yüzde 20 oranında  yükseldi. Bitcoin, 2019’da Facebook Inc.’nin Libra kripto para projesi ile gelen iyimserlikle evvel yükselmiş, sonrasında bu projenin kuşkuları artırması ve henüz kesif tek denetlemeyi getirebileceği kaygıları ile düşerek dalgalı tek sene geçirmişti.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın