Kripto Para Haberleri

Bitcoin Yükselişe Geçti, Piyasalarda Yeşil Renk Hakim

BTC, bu durumda çoğu yatırımcıyı endişelendirmişti. Üstelik herkes boğa sezonunun da bittiğini düşünmeye başlamıştı.

] }

Lider kripto para birimi olan Bitcoin BTC son günlerdeki genel düşüş grafiğinden çıkmışa benziyor. Ulaşmış olduğu 64 bin dolar seviyesinden ani bir şekilde 49 bin dolar bandına kadar gerileyen BTC, bu durumda çoğu yatırımcıyı endişelendirmişti. Üstelik herkes boğa sezonunun da bittiğini düşünmeye başlamıştı. BTC geçen haftaki, haftalık kapanışta 50 bin dolar desteğini yitirmiş olmasına karşılık daha sonra 51 bin dolar bandının üzerine çıkması ile analistleri de şaşırttı. BTC’nin bu yükselişinin öncesinde ise toplam piyasa hakimiyetinde yüzde 50 seviyesinin altına düşerek bir kayıp yaşandı. Bu durum ise 2018 yılındaki altcoin rallisinden beri görülmüyordu. ETH fiyatının ise sert düşüşe rağmen ayakta kalması ralliye ETH’nin öncülük ettiğini gösteriyor.

Altcoin’ler Yükselişe Geçti, Piyasa Yeşile Döndü

BTC fiyatında genel bir toparlanma görülmesi yeni haftanın yatırımcılar için olumlu şekilde başlamasına neden oldu. Bunun yanında altcoin’lerde de önemli bir yükseliş ivmesi bulunuyor. Son 24 saatlik verilere bakıldığında ETH fiyatında yüzde 10 üzerinde artış yaşanıyor ve bu durum en çok yükseliş elde eden birim olmasını sağladığı. Bunun yanında BNB yüzde 6, XRP yüzde 7, ADA ise yüzde 7 oranında artış kaydetti. Altcoin’ler yükselme yaşarken DOGE ise değer kaybını sürdürüyor ve yüzde 4’lük değer kaybı ile 0,26 dolar bandından işlem görmeyi sürdürüyor. Bu genel yükseliş havası ise yeni haftanın birimler için iyi geçeceği izlenimi yaratıyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu