Bitcoin Yükseliş Nedeni Nedir ?

(BTC) ve diğer kripto para biriminin fiyatı 26 Mayıs tarihinde kendine yaraşır bir yükselişe geçti.  Buna karşın piyasada idame eden piyasa eğilimi göz önüne alınınca bu ani yükseliş biroldukça ferdin dikkatini ve şüphesini çekti. Büyük miktardaki kripto para işlem verilerini takip eden Whale Alert tarafından sunulan verilere göre , yükselişin başladığı 26 Mayıs tarihinin günü yaklaşık 15.000 BTC (o anki birim fiyata göre 119 milyon dolar) bilinmeyen bir cüzdandan, bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Balinaları da Hareketlendi

üstün dereceli seviyedeki BTC işleminden önce yaklaşık 9.990.000 tane Tether (USDT), Tether cüzdanlarından  bilinmeyen bir cüzdana gönderildi ve yine Whale Alert’ın radarına takıldı. Bugün içinde ise gene Tether hazinesinden bilinmeyen bir kripto para cüzdanına 9.990.000 adet USDT daha gönderildi. Üst üste meydana getirilen iki 9.990.000 adetlik USDT transferi sonrası bu transferleri alan cüzdanlardan birisi ise 5.000.000 USDT’yi doğrudan  Bitfinex kripto para borsasına yollamış oldu.

İşin daha ilginç yanı ise, Bitfinex kripto para borsası bundan yaklaşık 3 gün önce 15.000.000 USDT’yi direkt olarak Tether’e gönderdi ve Tether ise 20.000.000 USDT’yi  Bitfinex kripto para borsasına  aktardı. Paranın aktarıldığı hesaplar içinde Whale Alert gibi kripto para ve blockchain çözümleme firmalarının tanımlayamadığı cüzdanlar da mevcut ve bu gerçek, durumu çok daha fazla şüpheli bir hale getiriyor.

Bitcoin’de Düşüş Ne Zaman Başlayacak ? adlı haberi buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Fiyat Haftalık Analizi : 26.05.2019 başlıklı makalemizde bitcoin, bitcointousd ve dolar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın