] }
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Yılın Son Gününde 30.000’e Adım Adım İlerliyor!

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Ulaştı

Bitcoin fiyatı, 2020 yılının son gününde 29.000 bin direncini de kırmayı başardı. Bu rakam aynı zamanda da tüm zamanların rekoru. Aralık ayının başından bugüne %50 artış yaşayan Bitcoin’in 30.000 barajını aşıp aşamayacağı merak konusu oldu. BTC’nin yükselişini sürdürmesi halinde gün içerisinde bu direnç seviyesini de kırması bekleniyor.

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Ulaştı

Bitcoin Aralık ayında deyim yerindeyse uçuşa geçti. İlk olarak 20.000 barajını geçen Bitcoin sırasıyla tüm direnç seviyelerini aşarak, 29.000 seviyesine kadar geldi. Piyasa değeri totalde 540 milyar doları aşan BTC, 24 saatte ise 42 milyar dolarlık bir hacme sahip oldu. Tüm bu değerler göz önünde bulunduğunda Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin giderek arttığı da görülebiliyor. Bitcoin şu sıralar 29.031 dolardan işlem görüyor. Analistlere göre Bitcoin düzeltmeye gitmezse, bugün gün içerisinde 30.000 dolar seviyesini aşabilir. Yine analistler 6-8 ay içerisinde BTC’nin bu performansı devam ettirmesi halinde 40.000 bandını aşacağını öngörüyor.

blank

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu