Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Yeni Rekor Kırdı, 50 Bin Dolara Gözünü Dikti

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası son zamanlarda güçlü bir yükseliş trendi yakalamış halde. Satıcılar özellikle toplu piyasa üzerinde tam bir kontrol sağlayamıyorlar

] }

Perşembe sabahına düzeltme ve düşüş ile başlayan Bitcoin için kimi uzmanlar tarafından BTC için özellikle Tesla’nın yatırım etkisinin bittiğini ve düşüş yaşamaya başlayabileceğini belirtmişti. Ancak Bitcoin yine herkesi şaşırtarak düşüş grafiğinden çıktı, boğaların hamleleri ile btc fiyatı 48,481 dolarlık seviyeye gelerek tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Bu rekor ise Bitcoin’e olan ilgili tekrar arttırmış oldu.

Yakın vadedeki kripto hareketlerinin ne olacağı ise büyük ölçüde boğalara bağlı olarak belirlenecek. Ancak BTC 48 bin dolar bandını aşıp 50 bin dolara doğru ilerlemek istese de yaşanacak olan olumsuz bir durum sonucunda fiyat 40 bin dolar bandına çekilebilir. Bir yorumcuya göre BTC 50 bin bandını çabuk geçecek ve asıl hedefi olan 60 bin dolar bandına gelecek. Fakat BTC’nin potansiyel olarak 45 bin dolara gerilmesi ise piyasada büyük bir dalgalanmaya da sebep verebilir.

Bitcoin Yeniden Güç Topladı

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası son zamanlarda güçlü bir yükseliş trendi yakalamış halde. Satıcılar özellikle toplu piyasa üzerinde tam bir kontrol sağlayamıyorlar. Birkaç yoğun satış gerçekleşmesine rağmen olumlu katalizörler yükseliş trendinin beslenmesi için yardım ediyorlar. Bu bakımdan BTC dün düşüş ile başlamasına rağmen kısa sürede toplandı ve şimdiye kadar ulaşılan en yüksek seviyeye ulaşmış oldu. Aynı zamanda BNY Mellon’un BTC için saklama hizmeti vereceğini açıklaması da bu toparlanmada etkili oldu.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu