Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Yarım Saatte 2 Bin Dolar Düştü

Bitcoin, daha sonra Avrupa piyasalarının güne başlaması ile birlikte 59 bin 800 dolar seviyesinden düşüşe geçerek 57 bin 700 dolar seviyelerine kadar geriledi

] }

Kripto para piyasaları, kötü geçen haftanın ardından geçtiğimiz hafta arasında toparlanmalara başladı ve bu toparlanmalar haftanın ilk iki gününde de devam etti. Hafta arası başlayan, Pazartesi ve Salı günü yukarı yönlü ivmesini koruyan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve beraberinde diğer altcoinler, Çarşamba gününe sert ve beklenmedik değer kayıpları ile uyandı.

Haftanın ilk iki gününde, Visa ve PayPal’dan gelen açıklamalara bağlı olarak değer kazanımları yaşayarak 60 bin dolar seviyesine kadar ulaşan lider Bitcoin, daha sonra Avrupa piyasalarının güne başlaması ile birlikte 59 bin 800 dolar seviyesinden düşüşe geçerek 57 bin 700 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yaklaşık yarım saat içinde yaşanan bu sert değer kaybı, piyasaları da aynı şekilde etkiledi.

Bitcoin Neden Değer Kaybetti?

Bitcoin’in çok hızlı şekilde 2 bin dolar değer kaybetmesi, altcoinlerde de benzer şekilde sert değer kayıplarının görülmesine yol açtı. Bitcoin ile ilgili olarak arka arkaya gelen pozitif haberlerin ardından aşağı yönlü harekete geçen Bitcoin, boğaların da etkisi ile 57 bin dolar desteği üzerinde kalmayı başardı ancak kısa sürede yaşanan değer kayıpları, kripto para piyasalarından milyarlarca doların silinmesine yol açtı.

Analistler, doların yeni günde güçlenmesinin bu düşüşlerde bir etkisinin olabileceğini ifade ediyor. Öte yandan analistlere göre şu an Bitcoin için en önemli psikolojik direnç 58 bin dolar seviyesinde bulunuyor ve Bitcoin bu seviyeyi henüz aşabilmiş değil.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu