] }
Bitcoin HaberleriCoin Haberleri

Bitcoin Vadeli İşlemleri = Fiyat Manipülasyonu mu ?

17 Aralık 2017  tarihinde  bitcoin  en yüksek seviye olan 19,783 $ seviyesine yükseldi. Bu, kripto para birimi ve blok zinciri topluluğu için umut, ve en heyecanlı dönemdi. İmkansız gibi görünen bu seviyeye artık ulaşılmıştı.

Akabinde Fiyat düşmeye başladı…

İlgili Makaleler

Günden güne düşen Bitcoin fiyatı

BTC fiyat artışının Aralık 2017’deki yükselişi tahmin edilemeyecek kadar üst bir rakamdı. Chicago Board Options Exchange (CBOE) , 10 Aralık 2017 günü saat 17: 00’de Bitcoin vadeli işlemleri sunmaya başladı . Akabinde Bir hafta sonra Bitcoin’in fiyatı düştü ve fiyat henüz düzelmedi.

Bu sadece bir komplo olabilir mi?

BTC fiyat düşüşü ile BTC Vadeli İşlem ticareti arasında bir ilişki olması mümkün mü? Buna cevap vermek için önce geleceğin ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını anlayıp olabilecek tüm ihtimalleri düşünmektir.

Vadeli İşlem Piyasalara Etkisi ?

Thales, tahmin yeteneklerine o kadar güveniyordu ki, hasatın iyi olacağına inandığı zaman, bugün zeytinyağı  gelecek bir tarihte mutabık kalınan bir fiyat karşılığında kullanmalarını sağlamak için yerel zeytin yağı sahipleri ile anlaşmalar yapardı.

Zeytin sahipleri, peşin olarak ödenecek garantili bir tutarı korumaya istekli olduklarından bir verimin gerçekleşmesi ihtimalini kabul etti.

Bugün, vadeli işlemler piyasası Aristoteles’in Politikasında tanımlandığı gibi aynı şekilde çalışmaktadır . Pek çok çiftçi ve emtia üreticisi, gelecek bilinmeyen emtia fiyatlarına karşı koruma sağlamak için vadeli işlemler piyasasına hala güvenmektedir.

Kaynak: Medium

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.