] }
Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin Kritik Direnç Seviyesini Aşmayı Başardı!

Bitcoin fiyatı, 25 Aralık 2020 itibariyle yaklaşık bir hafta öncesinde kırmış olduğu rekoru tazeledi. Önemli bir yükseliş sonrasında birkaç gün durağan seyreden Bitcoin, gün içerisinde 24.000 doları aşmayı başardı. Bitcoin’in bu yükselişi 2021’e kötü bir giriş yapacağı görüşlerini de çürütmüş oldu.

Bitcoin Kritik Direnç Seviyesini Aşmayı Başardı!

Bitstamp borsası üzerinde 24.500 fiyat değerine ulaşmayı başaran Bitcoin, bu değeri ile tüm rekorlarını tazelemiş oldu. 24.000 dolar direnç seviyesini test eden ve sürekli sürekli takılan BTC, bu sefer kritik direnç seviyesini aşmayı başardı. Ripple aleyhinde çıkan durumlardan olumsuz etkilenmeden yoluna devam eden ve düşüş tahminlerine aldırmayan Bitcoin böylece 2020 yılına damgasını vurmuş oldu.

Markets analistlerinden biri Michael Van De Popple Bitcoin’in 2020 yılında piyasaya hakim olduğunu ancak Aralık ayı itibariye bu hakimiyetin zirveye taşındığını belirtti. Popple bu durumun tüm altcoinlere de olumlu yansıyacağını ve tüm altcoinlerin bu olumlu etki sebebiyle 2021 yılının ilk çeyreğini yükselişte geçireceklerini ifade ediyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu