Bitcoin Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftaya düşüşle birlikte başlayan Bitcoin ilerleyen günlerde toparlanıp yükseliş trendine girmişti. Haftaya 3990 dolar seviyesinden başladıktan sonra 4080 dolar seviyelerinde kapanış yaptı ve %2,2’lik bir değer artışı gözlemlendi.  Geçen haftadan gelen pozitif anlamdaki gidişatın bu hafta da gözlemlendiğini söylemek mümkün. İşte haftanın Bitcoin teknik analizi.

Önceki hafta 3900 dolar seviyesine çıkan Bitcoin bu hafta da bu seviyelerde kalmayı başardı. Hafta içinde bu seviyeye iki defa gelen Bitcoin Perşembe gününden itibaren bu seviyelerden yukarı yönlü bir uzaklaşma içine girdi. İşlem hacmi tarafında ise geçen haftayla çok benzer bir ilerleme görülmesine rağmen hafa sonunda az bir artış gözlemlendi. Perşembe günü itibariyle çok kısa vadeli volatil bir hareket gerçekleşti.

Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin Teknik Analizi

Olumlu Görünüm Devam Ediyor

Bitcoin teknik analizi sırasında ortaya çıkan sonuçlardan bir tanesi de Bitcoin’in 3900 dolar seviyelerinde olumlu görünümü bu hafta da sürdürmesi. Bu olumlu hareket yatırımcıların da yüzünü güldürdü. Ancak hala bazı yatırıcılarda düşüşe geçmesi adına tedirginlik bulunuyor. 15 aydır ayı piyasası devam ettiğinden dolayı insanların bu tedirginliklerinin olması da normal görünüyor. Bu durum aynı zamanda yatırımcıların ayı piyasasının bitip bitmediğini de sorgulamalarına sebep olmakta. Ancak gelişmeler bir süredir olumlu yönde hareket etse de ayı piyasasının tamamen bittiğini söylemek doğru olmayacaktır.

Kısa vadede değerlendirildiğinde 4250 dolar seviyesi yatay bir direnç olarak görülebilir. Bu seviyenin üzerinde fiyat hareketinin daha çok hız kazanması bekleniyor. 3900 doların altı için de 684 dolar seviyesi destek seviyesi olacaktır. Üstel hareketli ortalamalar destek ve direnç olarak hareket etmeye devam ediyor. Fiyatın EMA100 değerini geçtikten sonra daha yukarılara çıkması EMA21 ve EMA50’yi de yukarıya doğru götürecektir.

Güncel Ethereum teknik analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: TradingView

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın