Bitcoin Teknik Analizi – 3 Nisan 2019

2 Nisan sabahı uyananlar bir anda Bitcoin’i 4500 dolar seviyelerinde gördüklerinde gözlerine inanamadılar. Çünkü uzun zamandır 4000 dolar psikolojik sınırını aşmayı bekleyen Bitcoin’in bu denli artış göstermesi son zamanlarda pek de alışılmış durumlardan bir tanesi değildi. Ancak artış bununla sınırlı kalmadı. Sabah saat 08:20 civarlarında Bitcoin aniden 4430 dolar seviyesinden 5106 dolara kadar çıktı. Bu artışın nedenini söylemek zor ancak uzmanlar artık Bitcoin’in yavaş yavaş bir toparlanma sürecine girdiğini söylemekteler. Bu gelişmeler ışığında Bitcoin teknik analizi yapalım.

4250 dolar psikolojik sınırı aşıldıktan sonra bir sonraki hedef 5500 dolar seviyeleri olacaktır. Oluşan bu fiyat hareketi sadece Bitcoin’i değil beraberinde pek çok altcoin için de bir yükselişi getirdi. 5500 dolar seviyelerinde geldikten sonra sırasıyla 6000 dolar ve 6500 dolar seviyeleri test edilecektir. Ancak burada dikkat edilmesi nokta ani artışların görülebileceği gibi aynı zamanda ani düşüşlerin de her zaman için olasılıklar dahilinde olduğunu unutmamak. Merak edilen soru ise bu yükselişin devam mı edeceği yoksa birilerinin devreye girip artan bu fiyatları aşağıya çekme çabasında bulunup bulunmayacağı.

Bitcoin Teknik Analizi - 3 Nisan 2019

Bitcoin Teknik Analizi – 3 Nisan 2019

İstikrarlı Bir Trend

Bitcoin 2017 yazındaki patlamasından sonra oldukça büyük bir değer kaybetmişti ve o zamandan beri bir toparlanma çabası içinde. Geçen zaman zarfında bu toparlanma hep pozitif yönde oldu. Bir başka değişle Bitcoin kendisini dipten yavaş yavaş kurtarıp yeniden değer kazanma çabası içinde. Geçmişe baktığımızda Bitcoin yatırımcıları eğer yeterli bir zaman sabrederlerse kazanıyorlar. Bu çok açık bir bulgu. Dünden itibaren de artık iş sabretme kısmına girdi. Artık önümüzdeki süreç en çok sabreden kişilerin büyük paralar kazanabilecekleri bir süreç. Elbette küçük al-satlar ile de kazanmak şu an için mümkün olabilir. Ancak büyük oynamak isteyen yatırımcılar için sabır zamanı başladı.

İLGİLİ:  EOS Fiyat Analizi

Bitcoin 150 Bin dolara çıkabilir konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın