Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Stok Akışı İçin Önemli Yorum

Bitcoin özellikle bu hafta içerisinde önemli yükseliş ivmesi gösteriyor. Analistlere göre BTC fiyatı oldukça güzel bir performans gösteriyor.

] }

Bitcoin özellikle bu hafta içerisinde önemli yükseliş ivmesi gösteriyor. Analistlere göre BTC fiyatı oldukça güzel bir performans gösteriyor. Hisse senedi akışı fiyat modeli yaratıcısı olan ünlü yorumcu PlanB’ye göre Bitcoin’in Şubat kapanışına dikkat etmek gerekiyor. Analiste göre BTC’nin geçen ayki stok akışı çapraz varlık modelinin ön görülen seviyede kapanış yaşadı. Şubat ayını 45,420 bandından kapatan BTC, buna göre Ocak ayındaki kapanışına göre en az 10 bin dolar fark yaratarak Şubat ayını tamamlamış oldu.

PlanB ayrıca stok akışı modelinin beşinci aşamaya geçmiş olduğunu da ifade etti. Son zamanlarda BTC fiyatında bir düşüş yaşanmasına karşılık analiste göre 2021 yılı BTC için önemli seviyede devam etmeyi sürdürecek.

Fiyatın Çok Yükselmesini Bekliyor

Ünlü analist PlanB’nin Bitcoin hakkındaki tahminlerinde BTC fiyatının Mayıs ayına kadar 85 bin dolar bandına ulaşabilmesi bekleniyor. Yıl sonuna kadar da analiste göre BTC fiyatı 100 bin ile 280 bin dolar arasında bir seviyelerde kendisine yer bulabilir. Stok akışı modelinin yaratıcısı olan ünlü yorumcu Bitcoin hakkında tahminlerinde de yalnız kalmıyor. Çoğu analiste göre Bitcoin yüzde 20 oranında bir düzeltme yaşamış olsa da piyasalarda kendisine olumlu bir şekilde bakılıyor. Blockstream’in CSO’su olan Samson Mow da düzeltmenin BTC için önem ifade etmediğini ve gelecek dönemdeki performansının yakından takip edilmesi gerektiğine işaret ediyor. Mow da Bitcoin için 2021 yılının yüksek rakamlar ile geçeceğine inanan isimler arasında bulunuyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu