Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Satışları Sona mı Erdi, Alma Sinyali Yanıp Sönüyor!

Bitcoin fiyatlarında genel olarak bir düşüş söz konusu olduğu için yatırımcılar yaşanacak gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

] }

Bitcoin fiyatlarında genel olarak bir düşüş söz konusu olduğu için yatırımcılar yaşanacak gelişmeleri yakından takip ediyorlar. BTC ve USD bazında kayıpların bir kısmının yeniden kazanılması öncesinde Bitstamp’ta 44 bin dolarlık seviye oluşturdular ve ardından daha sonra tekrar 45 bin doların üzerine çıktı. Yeni haftaya ise BTC 47 bin dolar bandından başlangıç yaptı. Ancak bazı analistlere göre fiyatlarda yaşanan son düşüşler göz önünde tutulduğunda, bu düşme eğrisinin genel nedeni olarak madencilerin satışlarında yaşanan artışa dikkat çekiyorlar. Bu durumun da temel destek seviyesinin üçüncü kez olacak şekilde test edilmesi anlamı taşıdığından boğalar için bir umut ışığı taşıyabiliyor.

Bitcoin Satışlarında Durum Ne?

Veri analiz kaynağı olan Glassnode’un verilerine bakıldığında Bitcoin’in günlük bazda harcanan çıktı ile kâr oranının sıfırlama gördüğünü belirtti. SOPR’da yaşanan bu sıfırlama temel itibariyle harcanan çıktıların işlem esnasındaki kâr ya da zararda olup olmadığına işaret ediyor ve Eylül ayından şimdiye dek ilk kez negatif bir seyir taşıyor. Başka bir ifade ile bu durum yatırımcıların artık BTC’yi ortalama olarak hafif bir zararla hareket ettirdiklerini ve kârın azaldığı anlamına geliyor. Analistlere göre ayrıca toplamda 243 milyon dolarlık bir zincir içi net zarar görüldüğü ve bu durumun da Nisan 2020 tarihinden beri en düşük değer olduğu ifade ediliyor.

Tüm bu gelişmeler ise Bitcoin satışlarının azaldığına işaret edebiliyor. Ancak kimi yatırımcılar bunun BTC fiyatlarına çok büyük etki etmeyeceği görüşünü taşıyorlar.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu