Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Rekoru Sürdürüyor, Altcoin’lerde Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin uzun bir zamandır beklediği 50 bin dolar bandına dün ulaşmış ve yeni bir rekor imza atmıştı.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin uzun bir zamandır beklediği 50 bin dolar bandına dün ulaşmış ve yeni bir rekor imza atmıştı. Birkaç gün önce 50 bin dolar bandını aşmak istemesine rağmen bu seviyeden geri dönüş yaşadığında düşüş göstermişti. Ancak Microstrategy’nin dün açıkladığı BTC yatırımı sonrasında BTC 50 bin doları aştı ve 51,689 dolar ile yeni bir seviyeye ulaşmış oldu. Bu durumda ise altcoin’ler genel olarak düşüş grafiği gösterdiler ancak aralarında düşüş göstermeyenler de bulundu.

Piyasa değerine bakıldığında dördüncü büyük kripto para konumuna gelen Polkadot DOT son 24 saatlik işlem hacminde yeşil grafikte kalan birimlerden oldu. DOT hatta yalnız yükseliş konumunu muhafaza etmekle kalmadı ayrıca 31,85 dolar ile kendi rekorunu da kırmış oldu. Yeni güne ise 30,21 dolar bandından işlem görerek başladı ve DOT için 30 doların üzerinde devam etmesi önemli olarak görülüyor.

İlgili Makaleler

NEO ve DAO’da Durum

Piyasa değeri temel alındığında 27’nci sırada yer alan NEO’nun ise tekrar düşüş yaşadığı görülüyor. 14 Şubat tarihinde 47,44 dolar ile yüksek seviyeleri görmüş olan NEO, BTC’nin yükselişi ile birlikte 39 dolara gerilemiş oldu. Alınan verilere göre son 24 saatlik süre içerisinde yüzde 9 bir artış göstermemesi halinde ise yükseliş yaşaması olanaklı görülüyor.

Bunun yanında DAO da düşüşten etkilenmeyen birimlerden oldu. Güne 5,35 dolar seviyesinden başlayan DAO’nun 24 saat içinde yüzde 25 üzerinde değer kazandığı anlaşılıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu