Binance Coin (BNB) HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Rekor Kırdı, Olan Oldu: Binance Çöktü Mü?

Ticaret Hacminde Dev Artış Yaşanıyor!

] }

Bitcoin’nin dünya rekoru kırması ile Binance kripto para borsası çöktü. Gelen işlem yükünü kaldıramadığı belirlenen Binance, kısa bir süre ölçeklendirme sorunu yaşayarak, yatırımcıların işlerini gerçekleştiremedi. Yaşanan bu olumsuz durumdan sonra Binance Ceo’su Zhao sorunların çözümlendiğini ve yatırımcıların artık işlem yapabileceğini ifade etti.

Ticaret Hacminde Dev Artış Yaşanıyor!

Bitcoin fiyatı 19.000 seviyelerinde gezinirken, önemli bir yükseliş göstererek 20.000 dolar direnci kırmayı başardı. Şu sıralar 20.800 dolar civarında işlem gören bu kripto para birimi deyim yerinde ise kripto dünyasını alt üst etti. Rekor kırması ile Binance borsası resmen kilitlendi.  Binance kullanıcıları, Bitcoin ile ilgili işlem yapmak istediklerinde ise borsaya giriş yapamadılar.

Binance borsası kullanıcıları 16:40 sularında borsa üzerinden işlem yapılamadığını ve borsanın çöktüğü yorumlarını yapmaya başladı. 20-30 dakika sonrasında Binance kripto para borsası Ceo’su tarafından bir açıklama yapılarak, sistemin Bitcoin hareketliliği sebebiyle ölçeklendirme sorunu yaşadığını ifade etti. Bu kadar büyük bir talep ile karşılaşmayı beklemediklerini ifade eden Zhao, BTC ticaret hacminin son 24 saatte 24 milyar dolardan 30 milyar dolara çıktığını da ifade etti.

 

Daha Fazla Göster

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu