Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Regüle Edilmeli mi? Harvard Profesörü Yanıtladı!

Rogoff, BTC’nin patlamayı bekleyen bir balon gibi olduğunu dile getirdi.

Harvard Üniversitesi Profesörü Kenneth Rogoff, Bitcoin’in regüle edilip edilmemesi gerektiğini yanıtladı. Bitcoin konusunda git gide şüpheciliğin arttığını ileten Profesör, BTC’nin regüle edilmesi gerektiğini söyledi. Rogoff, BTC’nin patlamayı bekleyen bir balon gibi olduğunu dile getirdi.

Bloomberg TV programına katılarak buradaki soruları yanıtlayan ekonomist Kenneth Rogoff, BTC fiyatının spekülatif olduğunu söyledi. Profesör, kripto paranın fiyat yükselişi görmesine rağmen kullanımının kısıtlı olduğunu iletti. Rogoff, “Bitcoin sadece insanlar değer verdiği için mi değerli? Öyleyse o bir balondur ve bu balon patlar. Onun distopik bir gelecekte, çökmüş ülkelerde kullanılması mümkün olabilir.” dedi.

Bitcoin Regüle Olursa Kim Kazanacak?

Bitcoin’in regüle olması durumunda hangi yatırımcıların kazanıp kazanmayacağını da söyleyen Rogoff, devletlerin artık anonim işlemlere müsaade etmeyeceğini iletti. BTC regüle edilirse, “Devletler kazanacak” dedi. Teknolojinin giderek ilerlediği bir ekosistem içerisinde bulunulduğunu hatırlattı ve parasal sistemin kripto para alanında önemli olduğunu vurguladı. Ekonomist, bitcoin için uzun vadede bir kullanım alanı bulamazsa, balon gibi patlayacağını dile getirdi.

Rogoff bu durumu, “Umarım bitcoin kendisine bir yer bulamaz. Fakat görüyorum ki insanlar btc’yi distopyalara karşı bir koruma aracı olarak görüyor.” sözleriyle ifade etti.

Kripto Paralar Regüle Edilmeli

Profesör, bir tek Bitcoin için değil, kripto paraların tamamının regüle edilmesi gerektiğine inandığını söyledi. Rogoff ek olarak; ABD’nin yeni Hazine Bakanı adayı olarak gösterilen Janet Yellen’ın kripto para birimlerinin büyük bir kısmının yasa dışı şekilde finansman olarak kullanıldığını söylemesinin de bir regülasyon mesajı olduğunu iletti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam