Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Neden Düşüyor? – Bitcoin fiyatını Etkileyen Nedenler?

Sıkça Sorulan Sorular

Sınırlı likidite Olması,Hard Fork’lar, Kullanımının azalması, yatırımcı kaybı, Olumsuz haberlerin yapılması, Madencilik kârlılığının düşmesi bitcoinin düşmesine neden olur.

Sınırlı likidite Olması,Hard Fork’lar, Kullanımının azalması, yatırımcı kaybı, Olumsuz haberlerin yapılması, Madencilik kârlılığının düşmesi bitcoinin düşmesine neden olur.

Kripto para yatırımcılarının en çok merak ettiği konu Bitcoin neden düşüyor, Bitcoin neden düşüyor son dakika 2020, Bitcoin neden düştü, Bitcoin neden düşüyor 2020 sorularına detaylı cevaplar vereceğiz.

 

Bitcoin’in düşmesinin bir çok nedeni olabilir, bu durum net olarak bilinmesede belli nedenleri vardır.

Bitcoin Neden Düşer, 5 Ana neden

1.Sınırlı likidite Olması

Bitcoin, yeni bir ödeme aracı olduğu için diğer yatırım araçlarına oranla sınırlı bir yapısı vardır. Likidite sınırı olan yatırım araçlarının genelde volatilitesi yüksek olmaktadır. Sermayesi olan kişi yada kurumların bitcoinin büyük çoğuna sahip olması fiyat ani fiyat değişiklerine neden olmaktadır. Bu da yatırımcıda bir güven kaybı yaratmaktadır. Bitcoin neden düşüyor sorusuna ilk cevap likiditenin sınırlı olmasından kaynaklanmaktadır.

 

2.Olumsuz haberlerin yapılması

Bitcoin’in düşüşünü sağlayan diğer nedenlerden biride piyasaya sürülen olumsuz haberlerdir. Yapılan yalan haberler manipülatif etkide olup kişilerin ani satış yapmasına neden olmaktadır. Örneğin Rus yada Çin hükümeti kripto paraları yasaklayacak haberleri sonrası bitcoin her zaman sert düşüşler yaşamıştır.

3.Madencilik kârlılığının düşmesi

Bitcoin’in düşüşüne neden olan önemli nedenlerden biride madencilik kârlılığının rakiplerine oranla düşüş yaşamasıdır. Madencilik yoluyla elde edilen kâr oranları düşerse, büyük madencilik yapan şirketlerin Bitcoin madenciliğine yatırım talepleri azalacaktır. Bu durumda Bitcoin’in fiyatında düşüşlere neden olmaktadır.

4.Kullanımının azalması, yatırımcı kaybı

Bitcoin, günlük yaşamdaki ödeme işlerinde, para transferi, alışveriş gibi işlemlerden ne kadar çok kullanılıp yaygınlaşırsa o kadar değerine değer katmaktadır. Yeterince tam anlaşılamaması ve yatırımcıların desteklememesinde dolayı devasa rakamlara çıkamamıştır.

5.Hard Fork’lar

Bitcoin’in fiyatına etki eden en önemli sorunlardan biride kripto paranın zorunlu olarak hard fork ( çatalanma) yaşamasıdır. Bir coin çatallanma öncesi çok büyük düşüşler yaşayabilir, bu çatallanma sonrası yeni bir coinde çıkabilir. Bu riskli durumun oluşması kripto paraların düşmesine neden olmaktadır.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu