] }
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Neden Anlaşılmıyor?

Bitcoin Neden Anlaşılmıyor ?

Bitcoin son yıllarda popüler olan alternatif ödeme yollarından biri olmasına rağmen eğitimli kesimler tarafından tam anlamıyla anlaşılmadığı bilinmektedir.

Bunun sebebini Misir Mahmudov, Eğitim seviyesi olan insanların sadece bir alanda uzmanlaşmış oldukları için bitcoin’i anlayamadıklarını dile getirmektedir.

Misir Mahmudov twitter da insanlara temel bilgisayar kavramları hakkında bilgiler açıkladı :

Econ
CS
– Cryptography
– Game Theory
– Central Banking
– Governance
– Global Macro
– Risk
– Psych
– Networks
– Dist. Systems

Bahsettiği kavramlar yukarıdakilerdir. Ayrıca kripto para , oyun teorisi,  bankacılık, psikoloji ve veri sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinilmesi gerektiği açıkladı. Mahmudov, bu alanlarda hakkında insanların  biraz fikir sahibi olmasını ve bitcoin’i ve ne sunmayı amaçladığını farkına varırlarsa hayatlarına yardım edebileceğini belirtti.

Bitcoin Neden Anlaşılamıyor ?
Bitcoin Neden Anlaşılamıyor ?

İlk olarak Kasım 2008’de   Satoshi Nakamoto takma isimli biri tarafından yayınlanan bir beyaz kitapta sunulan Bitcoin protokolü, elektronik eşler arası (P2P) bir nakit sisteminin nasıl çalıştığını anlattı. İlk defa, para teorisinde şu anda milyarlarca dolarlık bir deney olan algoritmayı oluşturmak için modern şifreleme teknikleri uygulandı.

Uzun Vadeli Kripto Para Yatırımları adlı haberi buradan okuyabilirsiniz.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu