Bitcoin Ne Kadar Daha Yükselecek?

Şu günlerde 5300 dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin hakkında yatırımcıların akıllarındaki en önemli soru Bitcoin ne kadar daha yükselecek? Özellikle uzmanlar Bitcoin’in 5300 dolar seviyesine ulaştıktan sonra tek hamlede 6000 dolar seviyelerine gelmelerini konuşmaya başlamışlardı. Ancak 5600 dolarlara ulaştıktan sonra burada fazla kalmayarak yeniden bir geri çekilme trendine girdi. Bu hareket insanların yeterince panik yaşamalarına sebep oldu.

Uzmanların bundan sonraki aşamada üzerinde durdukları konu ise 200 günlük hareketli ortalama. Daha 1 hafta öncesine kadar 200 günlük hareketli ortalamanın kırılabileceği üzerinde konuşulurken Bitcoin şu anda bu ortalamanın üzerinde. Bu ortalama borsalarda 4650 dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu yüzden de yaşanılan hareketlilik şu anda normal olarak görülüyor. Bitcoin’in yakalamış olduğu bu güzel yükselişin bir yerde düzeltmesinin yapılması da gerekmekteydi. Bütün bunların ışığında düzeltme yapılmış olsa dahi bunu olumlu bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Hiçbir düzeltme olmadan sürekli olarak çıkış kripto para mantığına ters düşmekte. İnsanların geçmişte Bitcoin yüzünden mağduriyet yaşamalarının en büyük sebebi de zaten sağlıksız bir şekilde yükselmesiydi. Uzmanlar şu anda içinde bulunulan yükseliş trendini çok daha sağlıklı buluyorlar.

İLGİLİ:  Nisan Ayında Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar

bitcoin gelişmeleri

Çatlak Sesler Çıkmaya Başladı

Ülkemizde Bitcoin yatırımcıları arasında da yavaş yavaş çatlak sesler çıkmaya başladı. Bitcoin ne kadar daha yükselecek, bu konu hakkında son iki günkü hareket insanları bir anda korkuya sevk etti. Bunun sebebi ise son bir, bir buçuk haftada yaşanan yükselmenin bilinçli bir şekilde yapıldığı ve yavaş yavaş yeniden Bitcoin’in 4500 dolar seviyelerine ineceğini düşünmeleri. Elbette Bitcoin’in yeniden bu seviyelere yani 200 günlük hareket ortalamasının altına düşmesi, aynı zamanda önüne geçilemez bir düşüş trendine girmesi olarak da değerlendirilmekte.

İLGİLİ:  Bitcoin Fiyat Analizi

Bu konuda en ilginç olan ise insanların bir hafta öncesinde 5000 dolar seviyesine çıkmasını dört gözle bekledikleri lider kripto paranın 5300 dolar seviyesine geri geldiğinde üzülüp umutsuzluğa kapılmaları.

Holochain hakkında hazırlamış olduğumuz yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

(1) Yorum

  1. Avatar Oğuz Can Nis 12, 2019

Cevap bırakın