Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Nasıl Bir Grafik İzleyecek, Teknik Veriler Ne Söylüyor?

Analistlere göre ise bu durum kazançların konsolide edilmesini işaret ediyor ve Bitcoin tekrar 47 bin dolar bandının üzerine çıkabilecek.

] }

Dün tüm zamanların rekoru olan 48 bin dolar bandına oluşan Bitcoin’in bu yükselişinin devam edip etmeyeceği yatırımcılar ya da yatırım yapmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Bitcoin sadece 47 bin dolar bandında değil, aynı zamanda yükselişi ile 48 bin dolara yaklaşırken aşağıya yönlü bir düzeltmeye girdi ve halihazırda 46 bin dolar bandından işlem görüyor. Analistlere göre ise bu durum kazançların konsolide edilmesini işaret ediyor ve Bitcoin tekrar 47 bin dolar bandının üzerine çıkabilecek.

Bitcoin fiyatı düşük düzeltme yaşamadan önce rekor seviye olan 48 bin dolardan işlem görmüştü. BTC /USD paritesinin saatlik grafiğine bakıldığında ise 47 bin dolar civarında direnç göstermekte olan bir sözleşme üçgen modeli bulunuyor. Bitcoin eğer 47.000 dolar ile 47.100 dolar seviyelerini aşabilirse analistlere göre yükselmesini devam ettirecek.

50 Bin Dolar Üzerine Çıkabilir

Bitcoin fiyatı 45 bin dolarlık direnç seviyesi üzerinde yükseliş yaşadı. 47 bin dolar seviyesini de hızlıca geçerek dün en son 48 bin dolar seviyesine gelmişti. Düzeltme yaşanınca 46 bin dolara gerileyen BTC fiyatı bu seviyede sabit kalmış gibi görünüyor. BTC halihazırda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde kendisine yer buluyor. Son zamanlarda 48 bin dolardan 45 bin dolara olan hareketinde de yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde kırılma yaşandığı görülüyor. Bu durumda BTC 47 bin dolar seviyesini aşması halinde kolay bir şekilde 50 bin dolar bandına ulaşabilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu