Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Miktarı Düşüyor, Fiyatları Doğrudan Etkiliyor

Bitcoin fiyatları yükselirken aynı zamanda satın alınabilecek Bitcoin miktarı da düşüyor.

] }

Son zamanlarda genel bir yükseliş eğrisine girmesinden ve özellikle kurumsal yatırımcıların ilgisinin artması sonrasında Bitcoin fiyatları yükselirken aynı zamanda satın alınabilecek Bitcoin miktarı da düşüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47 bin dolar bandını aşmasına rağmen Bitcoin için fiyatların artmasında miktarın düşmesi de etkili oluyor. Çünkü genel bir yükselme grafiği içerisinde kolay kolay kimsenin satmak istemediği Bitcoin miktarı böylece azalmış oluyor ve bu satın alınacak Bitcoin’lerin fiyatlarının da yükselmesine neden oluyor.

Zincir içi analiz sağlayıcı olan Glassnode tarafından ortaya koyulan bir araştırma yatırımcıların varlığı uzun vadelik süre içerisinde aşamalı olarak satın aldıklarını ortaya koydu. Bu durumda yatırımcılar tarafından ellerinde tutulan Bitcoin’ler likit arzının da azaldığını gösteriyor. Halihazırdaki verilere bakıldığında Bitcoin’in yaklaşık olarak yüzde 78’inin kaybolduğunu ya da engel koyulduğunu ifade ediyorlar. Özellikle PayPal, SP500, Square gibi büyük kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere gelecek zamanda piyasada dolaşıma girecek 4 milyon BTC’den bahsediliyor.

Bitcoin Miktarı Azalırsa Fiyatlar Artabilir

Bitcoin sınırlı sayıda üretildiği için her alımda bu sayıdan azalma yaşanıyor. Ancak buradaki temel sorun yatırımcıların BTC’leri elden çıkarmamasında görülüyor. Yatırımcılar fiyatların yükselmesi nedeniyle BTC’leri ellerinde tutmaya devam etmeleri Bitcoin miktarını azaltarak kısa vadede fiyatların daha da artmasına neden olabilir. Ancak fiyatın düşme grafiğine girmesi ile BTC çok fazla sayıda piyasaya çıkacağı için bu durumda da yatırım yapmak için düşüş bekleyenler için iyi bir fırsat doğabilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu