Bitcoin Madencilik Şirketinden Hiçbir İşleme Sansür Yapılmayacağına Yönelik Açıklama

0

Bitcoin madencilik firması olan Marathon, BTC topluluğundan tepki çekmiş olan politikasını değiştirme kararı aldı. Bu kapsamda şimdiye kadar yasaklı kişi ve kurumlar listesinde bulunan adreslerden gelmiş olan işlemleri onaylamayan şirket artık bu uygulamasını değiştirdiğini ve diğer tüm madencilerin standartlarında çalışma yapacaklarını belirtti.

Şirket CEO’su Taproot güncellemesinin lehine sinyal gönderiminde bulunacakları da duyurdu. Kuzey Amerika’nın dev madencilik şirketleri arasında yer alan Marathon, BTC Core 0.21.1 versiyonun güncellemesine yakın zamanda geçiş yapılacağını ve blokzincirinde yer alan işlemlerin de diğer madencilerin yapmış oldukları gibi onaylama yapacaklarını ifade etti.

İşlemler Sansüre Uğramayacak

Yaklaşık olarak 1 aydır yeni görevinde olan CEO Fred Thiel tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; “Yaklaşık olarak 30 gündür görevde olmama karşılık sizlere heyecan verici gelişmelerden bahsetmek istiyorum. Özellikle bu hafta Marathon olarak tüm madencilerimizin BTC 0.21.1 düğüm standartlarına geçiş yapacaklarını belirtiyoruz.

Bu durum da Taproot desteği ile mümkün hale gelecek. BTC Core düğümü standartlarında geçerek blok zinciri üzerinde yer alan tüm işlemlerin diğer madenciler gibi onaylanmasına ve hiçbirinin sansüre uğramamasına neden olacağız,” dedi. Daha önceden kendisini OFAC standartlarına uyumlu olarak ifade eden Marathon, 7 Mayıs tarihinde bazı işlemleri sansürleme kararı alarak kullanıcılardan bu konuda tepki çekmişti. Şirket şimdi aldığı karar ile önemli bir kolaylık işlemi getirmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.