Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Madencileri Rekor Kazanç Sağladılar

Bitcoin madencileri tarafından bir saat içinde toplamda 4 milyon dolar kazanıldı ve saatlik işlem bazında yeni bir rekor kırıldı

] }

Bitcoin madencileri tarafından bir saat içinde toplamda 4 milyon dolar kazanıldı ve saatlik işlem bazında yeni bir rekor kırıldı. Bu işlemlerin on binlerce dolarlık kısmı ise işlem ücretlerinden gelmiş oldu. Uzmanlar ise kullanıcıların olması gerektiğinden daha fazla işlem ücreti ödemekte olduklarını düşünüyorlar.

Bitcoin’in tekrar 40 bin dolar bandının üzerine çıkması, bunun yanında hash oranının ve işlem sayısının artmasına neden oldu. Glassnode tarafından yapılan açıklamada madenciler dün akşam saatlerinde bir saat içinde 4 milyon dolar kazandılar. Daha önce madenciler bir saat içinde bu kadar yüksek bir gelir elde etmemişlerdi.

Fiyat Artışı Kazancı Etkiliyor

BTC madencileri hafta başında yeni bir rekora daha imza atmışlardı. Bir gün içerisinde 50,7 milyon dolar kazanmış olan madencilerin de günlük kazancı son üç yıllık süre zarfında hiç bu kadar yükselişe geçmemişti. Madenciler özellikle halving sonrasında kazanmış oldukları bloklardan 6,25 BTC ödül alıyorlar. Bunun yanında işlem ücretleri üzerinden de kazanç sağlıyorlar. Verilere göre bir saatte kazanılmış olan 4 milyon doların 47 bin dolarlık kısmı işlem ücretlerinden sağlandı.

Ağda işlem yapmayı bekleyen kullanıcıların sayısı da BTC fiyatının yükselmesi ile artış gösteriyor. Zincirde oluşan işlem kuyruğu ise iki aydır uzuyor. Kimi yorumcular ise BTC işlemleri için madencilere çok yüksek işlem ücreti ödendiği ve bu işlem ücretlerinin düşmesinin yatırımcılar için daha iyi olacağını ifade ediyorlar.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu