] }
Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Kritik Seviyeyi Aşamazsa, Yükselişini Sonlandırabilir!

Bitcoin 24.000 Direnç Seviyesini Aşabilecek Mi?

Bitcoin fiyatı, son 24 saatlik durağanlığına son vererek yeniden yukarı yönlü bir hareketini başlattı. BTC şu an 100 saatlik hareketli ortalamanın üzerinden işlem görüyor. Şu an 23.547 dolardan işlem gören BTC’nin ne kadar yükseleceği kripto dünyasında oldukça merak ediliyor. Analistlere göre 24.000 seviyesinin aşılması, rallinin devam ettiğinin de göstergesi olacak.

Bitcoin 24.000 Direnç Seviyesini Aşabilecek Mi?

Bitcoin 16 Aralık’ta tarihi bir rekor kırarak, akıllarda yer etmeyi başarmıştı. Sonraki günlerde bu rekorunu tazelemeye devam eden Bitcoin yaklaşık iki gündür değer kaybetmeye başlamıştı. Ancak bu durumun üzerinden henüz çok geçmeden yukarı yönlü hareketini sürdürmeye devam etti.

Bitcoin henüz 22.000 seviyelerinde iken analistler, 23.000 ve 23.500 direnç seviyelerinin aşılması gerektiğinden bahsediyordu. Bu direnç seviyelerini kısa sürede aşan Bitcoin’in şu an önünde 24.000 dolar direnç engeli bulunuyor. Analistlere göre Bitcoin fiyatı 24.000 ve 24.200 direnç seviyelerini temizleyememesi halinde aşağı yönlü bir kırılma yaşayabilir. Bitcoin’in bu ve 24.500 dolar ana direnci aşması halinde ise, önemli bir rekorun geleceği düşünülüyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu