Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Kritik Seviye 37 Bin Dolar Bandını Görebilecek mi?, 1 Haziran Bitcoin Analizi

Bitcoin 1 Haziran'da düşüş yaşamaya başladı. 1 Haziran Bitcoin Fiyat Analizi, 1 Haziran Güncel Bitcoin Fiyatları

] }

Lider kripto para birimi için uzmanlara göre 37,500 dolar bandı kritik ve önemli bir seviye olarak öne çıkıyor. Ancak birim şimdilik bu seviyeden yaklaşık olarak 1000 dolar uzakta bulunuyor. Son zamanlarda kendisini toparlama özelliği gösteremeyen Bitcoin, beklenen yükselme potansiyelini bir türlü sağlayamıyor.

Son 24 saatlik süre içinde kayda değer bir yükselme yaşamayan birim, 36,400 dolar bandından anlık olarak işlem görmeyi sürdürüyor. Pek çok kripto para uzmanı da 2021 boğa piyasasının artık bitmiş olduğunu ifade ediyor ama BTC’nin geri dönüş sinyalleri verebileceğini de bekliyor.

Bitcoin Geri Dönüş Yapacak mı?

Uzmanlara göre Bitcoin geri dönüş yapması için 37 bin dolar bandını aşması ve bu noktada önemli bir destek noktası oluşturması gerekiyor. Özellikle verilere göre SOPR yavaş yavaş iyileşmeye başlıyor ve bu verilerden hareketle kimi uzmanlar BTC’nin önemli bir yükselme ivmesi yaşayarak bu noktadan artış kaydedeceğini ifade ediyor.

2013 yılında yaşanan rallide de 37 bin dolar bandı önemli bir seviye olarak öne çıkmıştı. Uzmanlara göre BTC üçgen formasyonun destek seviyesinin de 33 bin dolara kadar uzama yaşadığı görülüyor. Bu seviyenin altına iniş yaşanması halinde ise BTC fiyatında çok daha büyük düşüşler yaşanabilir. 37,500 dolar bandında destek oluşması ise birim fiyatını 40 bin dolar bandına daha kolay şekilde getirebilir.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu