Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Kritik Direnci Geçemiyor, Beklenen Seviyeler Neler?

BTC bir süredir kendisinden beklenen performansı gösteremiyor ve kritik eşiği geçemiyor. ABD doları karşısında 59,500 dolar bandını geçemeyen BTC, halihazırda 56 bin dolar bandından işlem görmeyi sürdürüyor.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin BTC bir süredir kendisinden beklenen performansı gösteremiyor ve kritik eşiği geçemiyor. ABD doları karşısında 59,500 dolar bandını geçemeyen BTC, halihazırda 56 bin dolar bandından işlem görmeyi sürdürüyor.

Fiyatında beklenen artışı bir türlü gösteremese de analistlere göre önemli destek seviyesi olan 56 bin dolar bandının üzerinde olması sebebiyle BTC için kısa bir toparlanma süreci sonrasında önemli yükseliş grafiği başlayabilir. Son yaşanan gelişmeler kapsamında BTC 59,200 dolar ve 59,500 dolar direnç seviyelerini geçemedi. BTC – USD paritesine bakıldığında ise 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem gördüğü anlaşılıyor. 56,500 doların altında bir kapanış yaşamaması halinde ise analistlere göre fiyat paritenin üzerinde yeni bir yükselişe başlayabilir.

BTC Fiyatı Düşüşü Sürdürecek mi?

BTC 59 bin dolar seviyesinin üzerine çıkış yaşamış fakat bu noktada oluşan direnç seviyelerinde tutunamamıştı. Bu noktadan sonra aşağıya yönlü bir düzeltme başlattı. Önündeki en önemli destek seviyesi olan 58 bin dolar seviyesinin altında işlem gören BTC’nin 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düştüğü görülüyor.

BTC paritesinde 57,400 dolara yakın olacak şekilde oluşan destekte ise triangle formasyonu yaşanıyor gibi görünüyor. Bu seviyenin yukarıya doğru bir sıçrama yapması ise BTC için genel bir toparlanma hareketine sebep olabilir. Bu kapsamda ise BTC öncelikle 59 bin dolar bandında tutunabilir ve fiyatını 60 bin dolara doğru çevirebilir.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu