Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Kısa Vadeli Boğa Modelini Avantaja Çevirebilecek mi? İşte Kıdemli Analistten BTC Analizi!

Ünlü kripto para analisti Valdrin Tahiri bitcoin fiyat tahminini yayınladı. Bitcoin fiyatı ne olur? bitcoin boğa sezonu mu geliyor

BelnCrypto’nun kıdemli analisti Valdrin Tahiri, Bitcoin için gerçekleştirdiği analizi hakkında bilgi sundu. Kıdemli analist, Bitcoin’i ilerleyen haftalarda bekleyen şartlara değindi ve kısa vadeli boğa modeliyle oluşabilecek fiyata ilişkin tahminini verdi. İşte detaylar…

Analistin İşaret Ettiği 3 Önemli Madde!

Valdrin Tahiri, Bitcoin için b gün 3 ayrı gündem maddesine dikkat çekti. O maddeler ise aşağıdaki şekilde sıralandı.

  • BTC kısa vadeli azalan takoz formasyonu içerisinde yer alıyor.
  • BTC 22.650 dolarda kısa vadeli desteği yarattı.
  • İlerleyen aşamada yükselen destek çizgisini takip etme potansiyeli güçleniyor.

Bu maddeleri sıralayan kıdemli analist, azalan kama modeli ardından genellikle yukarı yönlü kırılma geldiğini ve BTC’nin ise azalan kamayı yakaladığını belirtiyor.

BTC Hangi Noktada Sıçrama Yapabilir?

Analist, 2022 yılı 2 Ağustos tarihinde Bitcoin’in 22.650 dolardan yani 0.5 Fib geri çekilme seviyesinden toparlanma yaptığını aktardı. Yatay destek alanına giriş ardından yükseliş çizgisine ulaşan Bitcoin’in şimdilerde azalan direnç çizgisi üzerine çıkma girişiminde olduğunu belirtti.

Analiste göre, BTC kamayı kırarsa en yakın direnç noktası 23.650 dolar seviyesinde yer alacak. Bitcoin’in 26 Temmuz’da kayda aldığı toparlanmanın fiyatı 24.669 dolara ulaştırdığını işaret eden analist, benzer sıçrayışın 23.650 doların aşılması halinde görülebileceğini açıkladı.

Bitcoin Hangi Koşulda Değer Kaybedebilir?

Valdrin Tahiri’nin yeni analizine göre, 23.401 dolar civarında işlem gören BTC için risk Fib destek seviyesinin değişimi halinde oluşabilir. Eğer Fib destek seviyesini 22.650 dolardan 22.230 dolara çekebilecek bir hareket gelirse, BTC için düşüş eğilimi oluşabilir. Ancak Fib destek seviyesinin ve günlük bazda %2 üzeri artışın korunması halinde ilerleyen sürede BTC fiyatı 23.550 dolar bandına hareket için yükselen kanalda güç kazanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam