Bitcoin İçin Uyarılar Gelmeye Başladı

Lider kripto para Bitcoin’in yükselmeye devam etmesi beraberinde çok sayıda spekülasyonun da ortaya atılmasına sebep oluyor. Uzmanlar şimdiden Bitcoin için uyarılar vermeye başladılar. Dün, yani 3 Mayıs 2019 tarihi itibariyle 5700 dolar seviyesini gören Bitcoin aynı zamanda 2019 yılının da rekorunu kırmıştı. Konu ile ilgili olarak yazdığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. Bugün itibariyle de lider kripto paranın 5800 dolar sınırını aştığı görülmekte. Bu yükselişin ardından konunun uzmanları dikkatli adım atılması yönünde uyarılara başladılar.

Bitcoin Düşebilir

Bitcoin için uyarılar arasında Bitcoin’in düşüş yaşaması olasılığı üzerinde duruluyor. Nisan ayının başından itibaren yükselişe geçen Bitcoin’in yeniden düşüş yaşama ihtimalinin sebeplerinden bir tanesi piyasaya henüz boğaların gelmemiş olması. Bu bakımdan önümüzdeki birkaç gün içerisinde Bitcoin fiyatlarında bir düzenlemeye gidileceği konuşulmakta. Başka bir kesime göre de boğa sezonu başladı ve lider kripto para ulaştığı bu seviyeden bir daha aşağı düşmeyecek. Bu spekülasyonlar arasında insanların hangisine kulak verecekleri içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Şu an için yapılacak en mantıklı adım, durumu dikkatli bir şekilde takip edip, topluluk içinde konuşulup ağırlık kazanan fikirlere daha çok kulak vermek.

Bitcoin İçin Uyarılar Gelmeye Başladı

Bitcoin İçin Uyarılar Gelmeye Başladı

Analistlerin önemli iletişim araçlarından bir tanesi olan Twitter’da pek çok analizci kendi analizlerini açıklıyorlar. Analistlerin yanında tecrübeli kullanıcılar da konu hakkındaki görüşlerini paylaşmaktalar. Bunlardan bir tanesi de Magic Poop Cannon adındaki kullanıcı. Geçmişe dair birçok istatistiği kullanan kullanıcı Bitcoin’in yükselişini normal olarak nitelendirmiyor. Kullanıcıya göre Bitcoin sıra dışı bir şekilde hızlı yükseliyor. Bu hızlı yükselişin peşinden %10 oranında ciddi bir düşüş yaşayabileceğini söylemekte. Bu konuda Magic Poop Cannon yalnız değil. İşin pek çok uzmanı da bu görüşe katılmakta. Uzmanlar Bitcoin’in şu anda aşırı fazla şekilde satın alındığını düşünmekteler.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin 11.000 Doların Altında İndi, Analistler Düzeltmenin 9.000 Dolarda Sona Ereceğine İnanıyor

Yorum Yok

Cevap bırakın