Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

50 Bin Dolarda Takılan BTC İçin Hangi Seviyeler Önemli?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı yükseliş ivmesine girdi ve 50 bin dolarlık önemli direnç seviyesini kırdı.

] }

Lider kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı yükseliş ivmesine girdi ve 50 bin dolarlık önemli direnç seviyesini kırdı. Analistlere göre ise BTC’nin fiyatı yakalamış olduğu ivmeyi koruması halinde artmaya devam edebilecek. Özellikle kimi yorumculara göre BTC 52 bin dolar bandına da ulaşabilir. 50 bin dolarlık direnç bölgesini temizlemeyi başaran BTC, 50.200 dolar ve 50.500 dolar seviyelerini de test etti. Küçük bir düzeltme yaşanmadan önce ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50.600 dolar bandına da ulaşmıştı.

Daha sonra ise 50 bin dolar seviyesinin altında keskin yapılan bir düzeltme yaşandı ve fiyatı 49 bin dolar destek seviyesinin altına bile düşüş göstermişti. Ancak boğalar 48 bin dolarlık bölgenin ve 100 saatlik basit hareketli olarak görülen ortalamanın yanında aktif kaldılar. 47 bin dolar civarında düşük seviye oluşurken fiyat daha sonra tekrar yükselme eğrisine girmeyi başardı. 50.600 dolardan 47 bin dolara doğru keskin bir düzeltmenin yüzde 50 fib geri çekilme seviyesi üzerinde işlem görmeyi sürdürüyor.

İlerleyen Aşamalardaki Önemli Seviyeler

Bitcoin fiyatı tekrar ivmelenme kazanarak güne 49 – 50 bin dolar bandında başladı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya bakıldığında bunun çok üstünde yer aldığı görülüyor. Kimi yorumculara göre 50.600 dolarlık en yüksek seviyeye doğru yükselişin devam edeceği belirtiliyor. Buna göre BTC yakın vadede 51 bin doları da aşabilir ve bundan sonraki kilit direnç olan 52 bin dolara yaklaşabilir

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu