Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin İçin İzlenmesi Gereken Önemli Seviyeler

Son günlerde yükselme eğrisi ile merak konusu olan Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında 46 bin doların altında aşağı yönlü düzeltme yaşamaya başladı.

] }

Son günlerde yükselme eğrisi ile merak konusu olan Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında 46 bin doların altında aşağı yönlü düzeltme yaşamaya başladı. Alanında başarılı analist olan Aayush Jindal’a göre ise Bitcoin fiyatı şimdilik 43.800 dolarlık desteğin ve 100 saatlik SMA değerlerinin üzerinde konsolide olmaya başladı. Böylece BTC fiyatı 47 bin dolar seviyesinin üzerinde duramadı ve 46 bin doların altında düzeltme yaşadı. Fiyat ise halihazırda 44 bin dolar seviyesini ve 100 saatlik basit hareketli ortalamayı da tutuyor. BTC/USD paritesine bakıldığında ise saatlik grafikte 46 bin dolara yakın destek ile kilit bir sözleşme üçgen modelinin altında kırılma yaşıyor.

Bitcoin Düşüş Eğilimi Gösteriyor

47 bin doların üzerine çıkma mücadelesi sonrasında BTC aşağı yönlü bir düzeltme yaşadı. BTC fiyatı kısa vadeli düşüş bölgesine geçebilmek için 46 bin dolarlık destek seviyesinin altında işlem görmeye başladı. Aynı zamanda BTC/USD paritesinin saatlik grafiğine bakıldığında da 46 bin dolara yakın bir destek ile kilit bir sözleşme üçgen modeli altında da kırılma yaşanmıştı. Buna göre son hareketlenmenin yüzde 61,8 Fib geri çekilme seviyesi 47,356 dolardan 43,748 dolara düşüş yaşamış ve 46 bin dolar seviyesinde de yakın duruyor.

Eğer fiyat yükselmeye devam etmezse bu durumda BTC 44 bin dolar seviyesinin altına düşüş yaşayabilir. Destek analizine göre ise 43 bin dolar bandına yatırımcıların dikkat etmesi gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu