Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin İçin Düzeltme mi Geliyor?

Bitcoin fiyatı hafta sonu 50 bin doları aşmayı denemiş ancak bu seviyeyi aşamadığı için yeni haftaya düşüş ile başlamıştı.

] }

Bitcoin fiyatı hafta sonu 50 bin doları aşmayı denemiş ancak bu seviyeyi aşamadığı için yeni haftaya düşüş ile başlamıştı. Bazı borsalarda psikolojik olarak Bitcoin fiyatı 50 bin dolar seviyesine ulaşmış olarak görülmesine rağmen dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance verilerine bakıldığında BTC 49,850 dolar bandında kaldı. Bu süreden itibaren ise gerileme yaşamaya başladı ve ortalama 47 bin doların biraz altında işlem görüyor. Halihazırdaki veriler keskin bir yüzde 7’lik oranda düzeltme yaşadığını gösteriyor.

Bu durum üzerine ise BTC için beklenen düzeltmenin gelip gelmediği merak ediliyor. Bazı kripto yorumcuları bu seviyede fiyatın devam etmesi halinde düzeltmenin artış gösterebileceğini ima ediyorlar. Blocktower Capital CEO’su olan Ari Paul bu durumu küçük ve kısa sürecek bir düzeltme olarak ifade etti ama yine de şiddetli bir boğa koşusunun ortasında olunduğunu vurguluyor.

Bitcoin Düzeltmesi mi Yaşanıyor?

Mevcut değerin altında kalan sonraki destek seviyesi BTC için 44,250 dolar seviyesi olarak belirlendi. BTC, Ocak ayının sonunda bir kez yüzde 30 oranında düzeltme yaşamıştı. Mevcut piyasa döngüsüne bakıldığında ise bu sefer daha fazla düzeltme yaşayabilir gibi görünüyor. Bu seferki benzer bir hareketlenme fiyatların tekrar 35 bin dolar altına düşmesine neden olabilir, yatırımcıların bu noktaya dikkat etmeleri gerekiyor. Özellikle geçen haftalarda Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımı ve Paypal’in kripto paraları ödeme birimi olarak kabul edeceğini açıklaması sonrasında BTC için büyük bir ivme söz konusu ancak sonraki destek seviyesinin yakından takip edilmesi gerekiyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu